Bartłomiej Trela biegiem przez Hong Kong

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 16:00
Ultramaratończyk i miłośnik gór Bartłomiej Trela realizuje dwa ambitne projekty. Zdobywa puchar świata ultramaratonów i Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów.
Audio
  • Bartłomiej Trela o ultramaratonie w Hong Kongu (Rozbiegani/Czwórka)
Bartłomiej Trela na trasie ultramaratonu w Hong Kongu
Bartłomiej Trela na trasie ultramaratonu w Hong KonguFoto: Archiwum prywatne

Gość Czwórki wszedł już na dwa szczyty i pokonał połowę ultramaratońskich dystansów. Ostatnio wziął udział w biegu w Hong Kongu, gdzie akurat w czasie zawodów temperatura osiągnęła najniższy poziom od 60 lat. - Organizatorzy byli w szoku, po 21 godzinach bieg został przerwany ze względu na ekstremalne warunki. Mieszkańcy Hong Kongu po raz pierwszy widzieli śnieg - wspomina biegacz.

Bartłomiej Trela podkreśla też, że Hong Kong oszałamia z jednej strony pięknem okolicznej przyrody, z drugiej - rozwojem technologicznym. - Na całej trasie mieliśmy pełny zasięg LTE, co było zupełnie niewiarygodne. Internet dostępny jest zarówno w metrze, jak i na szczytach. Każdy wszystko nagrywał, ludzie transmitowali bieg na bieżąco - wspomina.

Opowiada też o schodach w środku dżungli, biegaczach przebranych za rekiny i zawodnikach, którzy zamiast biec, zjeżdżali z oblodzonej góry na plecakach. Wyjaśnia też, jak sport pomaga mu wygrywać z chorobą.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Bartłomiej Trela (biegacz, autor bloga "Pokonać astmę")

Data emisji: 17.04.2016

Godzina emisji: 11.00

mg/kul

Czytaj także

Ultramaratończyk: w biegu odnajduję swą naturę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 20:09
- Nie obraziłbym się, gdyby ktoś zadał mi pytanie: dlaczego się nad sobą znęcasz? - mówi Mikołaj Kowalski-Barysznikow. Gdzie w sporcie leży granica ludzkiej wytrzymałości?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Górski - sport wyciągnął go z narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 16:05
Gość audycji to mistrz świata w podwójnym triathlonie z 1990 roku. Jego droga na sportowy szczyt nie była jednak łatwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Wieszczek: pomagam, biegając

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 14:39
Aktor Krzysztof Wieszczek opowiedział w Czwórce o swojej pasji - bieganiu. Dzięki niej zaangażował się w działanie na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
rozwiń zwiń