Obleć cały świat za grosze

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 17:25
Michał Gajewski samolotami tanich linii lotniczych przeleciał cały świat. - Podróż trwała cztery tygodnie i była ciekawym wyzwaniem - powiedział w Czwórce.
Audio
  • Michał Gajewski obleciał cały świat za niespełna 4 tys. zł (Czwórka/Się mówi)
Oferta tanich linii lotniczych może zadowolić amatora nawet najbardziej egzotycznych podróży
Oferta tanich linii lotniczych może zadowolić amatora nawet najbardziej egzotycznych podróżyFoto: Glow Images

Okazuje się, że nie musimy zainwestować fortuny w przeżycie takiej przygody. Znajomość pewnych mechanizmów, którymi charakteryzuje się sprzedaż biletów lotniczych w internecie, pozwala zaoszczędzić tysiące złotych. - Całą podróż, z wyjątkiem jednego lotu nad Pacyfikiem, odbyłem tanimi liniami - przyznał Gajewski z portalu loter.pl. - Koszt końcowy wyniósł 3,8 tys. zł. - dodał.
Podróżnik radzi, żeby wymarzoną wyprawę zaplanować bardzo precyzyjnie i z możliwie jak największym wyprzedzeniem. - Najlepiej korzystać ze światowych porównywarek cen. Są międzynarodowe portale, które zbierają jednocześnie oferty większości dostępnych lokalnych linii - przybliżył mechanizm Gajewski.
Ekspert przekonywał, że już samo szukanie jest niezłą frajdą. Radzi też, żeby najpierw zaplanować jakąś krótszą podróż, na przykład na długi weekend. Jako idealny cel wskazał Budapeszt.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Michał Gajewski, twórca portalu loter.pl
Data emisji: 22.01.2015
Godzina emisji: 15.00

ac/mm

Czytaj także

La Mancha - duch Don Kichota i magia wiatraków

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 18:24
La Mancha uznawana jest często za kolebkę hiszpańskości. To region historyczno-geograficzny w Hiszpanii, wchodzący w skład wspólnoty autonomicznej Kastylia-La Mancha, a rozsławił go oczywiście Miguel de Cervantes w swojej XVII-wiecznej powieści "Don Kichot z La Manchy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykańskie parki narodowe - piękno przekraczające wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:30
Słysząc "amerykańskie parki narodowe" mamy przed oczami niesamowite widoki, ogromne przestrzenie i dziką przyrodę. Najsłynniejszy to Yellowstone. - Warto zobaczyć wszystkie z nich, bo każdy ma w sobie coś absolutnie fascynującego i przyciągającego - przekonywała podróżniczka Marta Cwalina-Śliwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Camper to sposób na wspaniałe wakacje

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 17:15
Rośnie grono fanów podróżowania camperami. Specjalnie przygotowane auta turystyczne doskonale sprawdzają się przez cały rok i dają ogromną swobodę.
rozwiń zwiń