Pokolenie Y nie boi się matury

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 15:30
Współcześni maturzyści to pokolenie, które dorastało w wolnej Polsce. Młodzi są otwarci na zmiany i świadomi, że życie niesie ze sobą wiele możliwości.
Audio
  • Dyskusja na temat pokolenia Y, które nie boi się matury i jest otwarte na życiowe możliwości (Czwórka/Się mówi)
Matura kiedyś była przepustką do wykształcenia i dobrej pracy. Dziś młodzi mają więcej możliwości i są bardziej otwarci na zmiany w życiu
Matura kiedyś była przepustką do wykształcenia i dobrej pracy. Dziś młodzi mają więcej możliwości i są bardziej otwarci na zmiany w życiuFoto: Bartłomiej Zborowski/PAP

Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu obowiązywał prosty przepis na życiowy sukces: najpierw matura, potem studia, a w końcu - dobra praca. Dziś możliwości jest o wiele więcej.

- Młode pokolenie jest bardziej otwarte na zmiany. Za normalne uchodzą pomysły, żeby wyjechać za granicę i uprawiać tam rolę metodą trójpolówki. Ale to nic dziwnego, bo jeżeli młody człowiek widzi rodzica, który jest po studiach i ma dobrą pracę, ale jest totalnie wypalony, to mówi: po co mi to - wyjaśnia Justyna Oska, którka prowadzi kursy przygotowawcze do matury.

Ale ponieważ do egzaminu dojrzałości trudno jest podejść całkowicie bez nerwów, w audycji przedstawiamy kilka sposobów na odstresowanie się.

 

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Jakub Jamrozek

Goście: Justyna Oska (prowadząca kursy przygotowawcze do matury) oraz Paweł Rosiński i Tomasz Drzewiecki (licealiści)

Data emisji: 13.05.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawa maturzysty. Jak walczyć o swoje?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 18:23
Każdy maturzysta ma prawo wglądu do swojej pracy, z każdego przedmiotu. Wystarczy złożyć wniosek. Teoretycznie. Jakie prawa mają uczniowie i co mogą zrobić, by walczyć z systemem, gdy czują się oczukani?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gap year - czy warto mieć rok luzu po maturze?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 17:55
Matura, studia, praca... a może przełamać ten schemat i zrobić sobie przerwę? - To może być dobry czas, by "zatrzymać się" na chwilę i odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytania - o przyszłość - mówi coach Michał Pasterski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co robić po maturze? Dyskusja u Filipa Chajzera

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 19:00
Dziś ukończone studia nie są gwarantem dobrej pracy, dlatego wiele osób rezygnuje z ubiegania się o indeks i po maturze od razu idzie do pracy. Czy słusznie?
rozwiń zwiń