Młodzi nie mają czasu ani pieniędzy na kulturę?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 17:00
Większość młodych ludzi rzadko uczestniczy w ambitnych wydarzeniach artystycznych, a do teatrów, filharmonii i galerii chodzą nieliczni pasjonaci. Dlaczego tak się dzieje?
Audio
  • Eksperci o tym, dlaczego młodzież nie uczestniczy w życiu kulturalnym (Czwórka/Się mówi)
Młodzi ludzie rzadko chodzą do muzeów i galerii - prawda czy mit?
Młodzi ludzie rzadko chodzą do muzeów i galerii - prawda czy mit?Foto: Glow Images/East News

Jak zauważają eksperci, nie jesteśmy gotowi na to, żeby przeznaczać dużo pieniędzy na kulturę. W naszych domowych budżetach zaspokajanie potrzeb kulturalnych zazwyczaj jest na ostatnim miejscu.

- Z drugiej strony ceny biletów, szczególnie do teatrów i kin, są wysokie. Pamiętajmy też o tym, że dziś studenci bardzo często pracują, przez co mają mniej czasu na kulturę i rozrywkę - mówią działaczki i znawczynie kultury, Magda Turowska i Maja Leśnodorska.

Goście Czwórki zdradzają też kilka sposobów na to, żeby za udział w wydarzeniach kulturalnych nie zapłacić ani grosza i zapraszają na nadchodzące festiwale i premiery.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Magda Turowska (dyrektorka Fundacji Przestrzeń Filmowa), Maja Leśnodorska (kulturoznawczyni), Paulina Lubowiecka i Magdalena Knapczyńska (licealistki)

Data emisji: 19.05.2015

Godzina emisji: 15.00

mg/mm

Czytaj także

Slot Art Festival - święto kultury niezależnej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 13:33
Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. Impreza odbywa się w Lubiążu. Tegoroczna edycja rozpocznie się 8 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Panie Dulskie" - pokoleniowa moralność po polsku

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 10:00
Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska wystapią w najnowszej produkcji Filipa Bajona "Panie Dulskie". Czwórka odwiedziła plan filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Wilanowie bakterie jedzą kolory

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 17:00
– Dowiadujemy się czegoś o świecie, który jest niewidoczny gołym okiem – mówiła dr Agnieszka Laudy o badaniach mikrobiologicznych w Muzeum Pałacu w Wilanowie.
rozwiń zwiń