X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi nie mają czasu ani pieniędzy na kulturę?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 17:00
Większość młodych ludzi rzadko uczestniczy w ambitnych wydarzeniach artystycznych, a do teatrów, filharmonii i galerii chodzą nieliczni pasjonaci. Dlaczego tak się dzieje?
Audio
  • Eksperci o tym, dlaczego młodzież nie uczestniczy w życiu kulturalnym (Czwórka/Się mówi)
Młodzi ludzie rzadko chodzą do muzeów i galerii - prawda czy mit?
Młodzi ludzie rzadko chodzą do muzeów i galerii - prawda czy mit?Foto: Glow Images/East News

Jak zauważają eksperci, nie jesteśmy gotowi na to, żeby przeznaczać dużo pieniędzy na kulturę. W naszych domowych budżetach zaspokajanie potrzeb kulturalnych zazwyczaj jest na ostatnim miejscu.

- Z drugiej strony ceny biletów, szczególnie do teatrów i kin, są wysokie. Pamiętajmy też o tym, że dziś studenci bardzo często pracują, przez co mają mniej czasu na kulturę i rozrywkę - mówią działaczki i znawczynie kultury, Magda Turowska i Maja Leśnodorska.

Goście Czwórki zdradzają też kilka sposobów na to, żeby za udział w wydarzeniach kulturalnych nie zapłacić ani grosza i zapraszają na nadchodzące festiwale i premiery.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Magda Turowska (dyrektorka Fundacji Przestrzeń Filmowa), Maja Leśnodorska (kulturoznawczyni), Paulina Lubowiecka i Magdalena Knapczyńska (licealistki)

Data emisji: 19.05.2015

Godzina emisji: 15.00

mg/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Slot Art Festival - święto kultury niezależnej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 13:33
Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów. Impreza odbywa się w Lubiążu. Tegoroczna edycja rozpocznie się 8 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Panie Dulskie" - pokoleniowa moralność po polsku

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 10:00
Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska wystapią w najnowszej produkcji Filipa Bajona "Panie Dulskie". Czwórka odwiedziła plan filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Wilanowie bakterie jedzą kolory

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 17:00
– Dowiadujemy się czegoś o świecie, który jest niewidoczny gołym okiem – mówiła dr Agnieszka Laudy o badaniach mikrobiologicznych w Muzeum Pałacu w Wilanowie.
rozwiń zwiń