Czy polskie koleje sprzyjają podróżom?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 16:30
Brudne toalety, opóźnienia i kłopoty z kupowaniem biletów przez internet – na to najczęściej narzekają podróżujący koleją słuchacze Czwórki. Co jeszcze jest do zrobienia?
Audio
  • Podróże pociągiem - sprawdzamy "kolejową" rzeczywistość w Polsce (Się mówi/Czwórka)
Deutsche Bahn współpracuje z ponad 70 liniami lotniczymi. Wspólny bilet daje podróżnym możliwość dotarcia do znacznie większej liczby miast, które nie posiadają portów lotniczych. Czy w Polsce doczekamy się takiego rozwiązania?
Deutsche Bahn współpracuje z ponad 70 liniami lotniczymi. Wspólny bilet daje podróżnym możliwość dotarcia do znacznie większej liczby miast, które nie posiadają portów lotniczych. Czy w Polsce doczekamy się takiego rozwiązania? Foto: Pixabay/Didgeman/dom. publiczna

- O ile Pendolino i Intercity dość dobrze odnajdują się w rzeczywistości i reagują na potrzeby klientów, o tyle o spółce "Przewozy Regionalne" zapomniał cały świat, a to przecież ten przewoźnik rocznie transportuje 80 milionów pasażerów, którzy dojeżdżają do pracy albo do szkoły - mówi Adrian Furgalski.

Nie mniej istotny, co pociąg jest wygląd samego dworca. W audycji sprawdzamy, w których miastach kolej ma najlepszą wizytówkę i tłumaczymy, w jaki sposób bilet typu "Rai&Fly" pomógłby podróżnym zwiedzać świat.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Adrian Furgalski (Zespół Doradców Gospodarczych TOR), Witold Urbanowicz („Rynek kolejowy”)

Data emisji: 6.10.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/bch

Czytaj także

Podróż za grosze. Odkrywaj świat nie rujnując portfela

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 12:00
- Na tanie bilety lotnicze warto polować w środku tygodnia, a gromadząc punkty w sieciach hotelowych można liczyć na darmowy nocleg - mówi podróżnik Łukasz Przybyłek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Postcrossing - podróże na kartkach pocztowych

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Symulator lotów. Nie tylko dla pilotów!

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2015 16:00
W audycji przyjrzymy się pasji, jaką jest latanie na symulatorach. Czy wirtualne loty mogą dać tyle satysfakcji, co prawdziwe?
rozwiń zwiń