"Mniejsze korki już były!" Co zrobić z tymi dużymi?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 15:30
- W części europejskich metropolii ograniczono dostęp pojazdów indywidualnych do ścisłego centrum miasta. To znacznie rozładowało ruch uliczny - mówi Tomasz Polichnowski, konsultant do spraw ITS.
Audio
  • Jak rozładować ruch uliczny, czyli sprawdzone sposoby na korki (Się mówi/Czwórka)
Prawie 80 godzin rocznie - tyle czasu traci polski kierowca dojeżdżający do pracy w godzinach szczytu. Nasze korki należą do najdłuższych i najbardziej kosztownych w Europie
Prawie 80 godzin rocznie - tyle czasu traci polski kierowca dojeżdżający do pracy w godzinach szczytu. Nasze korki należą do najdłuższych i najbardziej kosztownych w Europie Foto: Pixabay/0532-2008/dom. publiczna

Dodatkowo na zmniejszenie korków mają wpływ: modernizacja skrzyżowań, aktywne zarządzanie ruchem, optymalizacja parametrów sterowania ruchem i uprzywilejowanie pojazdów komunikacji publicznej. Wiele też zależy od samych kierowców. - Jeździmy żwawo, rozpędzamy się dynamicznie i nie blokujemy pasów - apeluje instruktor jazdy Tomasz Kulik. - Jeśli zaś chodzi o taktykę, to jestem uczulony na ofermy, które wjeżdżają na skrzyżowanie, choć wiedzą, że się na nim nie zmieszczą.

W audycji sprawdzamy, w których miastach liczba samochodów nie przekłada się na długość korków i zdradzamy, w jaki sposób Polacy-imigranci. wracając do Polski, zmieniają ruch drogowy na lepsze.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Tomasz Polichnowski (konsultant do spraw Inteligentnych Systemów Transportowych), Tomasz Kulik (ekspert motoryzacyjny, instruktor jazdy)

Data emisji: 23.11.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/mg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy wielkie roboty rozładują korki?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 20:00
Leżąca w Afryce Demokratyczna Republika Konga nie jest krajem tak zacofanym, jak można by sądzić. Ruchem ulicznym sterują tam roboty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trucking Girl". Blondynka kontra giganci szos

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 15:26
Choć jest filigranowa, nie boi się jeździć wielkogabarytowymi ciężarówkami. Iwona Blecharczyk na drogach bez trudu wygrywa z maszynami o wadze 40 ton i mocy 500 koni mechanicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Basz - zawodnik, który poprawił wynik Kubicy

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 15:00
Karol Basz we wrześniu został pierwszym w historii Polakiem, który zdobył kartingowe mistrzostwo świata, poprawiając tym samym dokonania Roberta Kubicy!
rozwiń zwiń