Urlop? - Nic mi to nie mówi, nie bywam

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 16:07
- Przemęczenie wcześniej czy później zawsze daje o sobie znać - mówi Anna Krawcewicz, psycholog, coach. - Przemęczenie odbija się na naszej pracy, na jej jakości, ale także na jakości naszych związków czy na zdrowiu.
Audio
  • Anna Krawcewicz, psycholog, coach i Anna Jakowska trenerka, coach opowiadają czemu należy chodzić na urlop i jak z niego korzystać (Się mówi/Czwórka)
Urlop ze służbowym komputerem nie jest urlopem
Urlop ze służbowym komputerem nie jest urlopemFoto: Glow Images/East News

Według raportu Nielsen Polska, aż 22 procent Polaków co najmniej od 5 lat nie było na żadnym urlopie. Jak przekonują ekspertki w Czwórkowym studiu, to duży błąd. - Brak urlopu prowadzi do braku koncentracji, obniżenia odporności - mówi Anna Krawcewicz. - Bywa, że nasz organizm przechodzi w stan hiper-aktywności, ciężko jest nam wyhamować, jesteśmy jak rozpędzony samochód.

Niektórzy mimo, że jadą na swój zasłużony urlop, nie wychodzą jednak z pracy - w bagażu na wczasy mają służbowy komputer i telefon. Jak unikać takich sytuacji, czy jeździć na wakacje ze znajomymi z firmy, ale też kiedy wracać z urlopu, i dlaczego nie w poniedziałek, Anna Krawcewicz i Anna Jakowska, trenerka, coach, doradca zawodowy podpowiadały w Czwórce.
 

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Anna Krawcewicz (psycholog, coach, trener biznesu), Anna Jakowska (trenerka, coach, doradca zawodowy)

Materiał: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 10.06.2016

Godzina emisji: 14.00

pj/kul

Czytaj także

Brak rozwoju, brak podwyżki - czas zmienić pracę

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 16:08
Zmiana pracy to duże wyzwanie dla wielu pracowników. Konstancja Zyzik jasno wskazuje symptomy, które świadczą, że już przyszedł na to czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na rynku pracy informatycy mogą spać spokojnie

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 16:07
- Dziś nie ma firmy, która nie potrzebuje programisty czy informatyka - mówi Izabela Bartnicka, ekspertka od rynku pracy. - Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wciąż rośnie.
rozwiń zwiń