Studiowanie w Barcelonie to nie ciągła zabawa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 09:45
Nauka w Hiszpanii wbrew pozorom nie wiąże się z imprezowaniem. - Tam systematyczność stoi na pierwszym miejscu - mówiły w Czwórce studentki, które podjęły ten trud.
Audio
  • Studentki Alicja Litwin i Ewelina Jóźwiak o nauce w Barcelonie (Czwórka/ Studenci w świt wzięci)
Uniwersytet Barceloński, wymarzone miejsce do studiowania dla wielu polskich żaków
Uniwersytet Barceloński, wymarzone miejsce do studiowania dla wielu polskich żakówFoto: Wikipedia/ Xavier Caballé

Temperatura powyżej dwudziestu stopni, słońce, niezwykłe otoczenie - to hiszpańskie klimaty. - W parku Horta, który znajdował się obok mojego wydziału, kręcono sceny do filmu "Pachnidło" - mówiła Ewelina Jóźwiak, która pojechała do Barcelony, by zgłębiać wiedzę z zakresu psychologii. A studiowała na jednej z najbardziej prestiżowych hiszpańskich szkół wyższych - na Uniwersytecie Barcelońskim.

Uczelnia również przypadła do gustu Alicja Litwin, która w tych szczególnych okolicznościach przyrody studiowała ekologię. - W czasie sjesty wszyscy wychodzili na zieloną trawkę, by zjeść i leżakować. Trochę jak w przedszkolu - śmiała się w Czwórce. Jednak obie żaczki naukę brały bardzo serio.

- U mnie na wydziale wszyscy byli bardzo pilni, studenci przechodzili wcześnie i późno kończyli - zaznaczyła przyszła biolożka. A kiedy był czas na zabawę i zwiedzanie?

***
Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci
Prowadziła: Katarzyna Kornet
Gość: Studentki Alicja Litwin i Ewelina Jóźwiak
Data emisji: 13.1.2015
Godzina emisji: 19.00
pkur, ac

Czytaj także

Prywatne uczelnie to już nie oazy snobizmu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 17:15
- Szkoły prywatne nie są już instytucjami, które za pieniądze gwarantują lekkie i łatwe zdobycie dyplomu - przekonywał Mateusz Krajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Anglii - siła tradycji

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 10:00
Wierność tradycji i konwenansom połączone z nowoczesnymi metodami kształcenia. Uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii starannie dbają o swój sznyt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogarnij studia", ten wybór zaważy na twoim życiu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 11:33
- Wybór studiów jest najbardziej determinującym dalsze życie wyborem, jakiego mają okazję dokonać licealiści - podkreśla Gaweł Adamek, doradca biznesowy.
rozwiń zwiń