Studia na drugim końcu świata, czyli... w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2015 10:36
Drugi koniec świata nie jest wcale tak daleko - twierdzi Jan, który w ramach wymiany uczelnianej studiował pół roku w Chinach.
Studenci z Azji słyną z pracowitości i sumienności
Studenci z Azji słyną z pracowitości i sumiennościFoto: Glow Images/East News

Czwórkowy gość opowie o specyfice studiowania w Państwie Środka. Co najbardziej zaskoczyło go w tym egzotycznym kraju? Jak radził sobie z komunikacją? Czy chiński system studiowania da się jakoś porównać z tym znanym z Polski? A jak do nauki podchodzą młodzi ludzie z Chin?

Jan spróbuje też przekonać słuchaczy o tym, jak wartościowa jest wiedza, która płynie z odkrywania świata własnymi oczyma...

***

Na audycję "Studenci w świat wzięci" zapraszamy we wtorek (16.06) w godz. 19.00-20.00. Audycję prowadzi Katarzyna Kornet.

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Global MBA - studia, które spełniają marzenia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 10:30
- Dzięki temu programowi mogłem uczyć się w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i w Chinach - mówi Daniel Nicota, absolwent Wydziału Zarządzania UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Singapurze - egzotyczna przygoda

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 11:00
Singapur to miasto-państwo położone w południowo-wschodniej Azji. Tamtejsi studenci są bardzo pracowici, a profesorowie - otwarci i przyjaźni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Grecji - dobrzy wykładowcy, partie polityczne na uczelni

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 11:00
Grecja to kolebka europejskiej cywilizacji, kraj, który przyciąga niezwykłą historią, piękną architekturą i ciepłym klimatem. Sprawdzamy, czy to dobre miejsce do studiowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Danii - ekologia i współpraca z biznesem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 10:00
Duńscy studenci jeżdżą na rowerach i segregują śmieci. Podczas zajęć ściśle współpracują z firmami i przygotowują dla nich biznesplany.
rozwiń zwiń