AGM. Konferencja dla studentów i o studentach

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 08:00
Tysiąc studentów z ponad pięciuset uczelni brało udział w konferencji AGM, czyli Annual General Meeting. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w Polsce.
Audio
  • Agata Zaczkowska i Marcin Szymanowski opowiadają o konferencji AGM (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Międzynarodowa konferencja to także świetna okazja do tego, by poznać nowych ciekawych ludzi i dowiedzieć się więcej o kulturze innych krajów
Międzynarodowa konferencja to także świetna okazja do tego, by poznać nowych ciekawych ludzi i dowiedzieć się więcej o kulturze innych krajów Foto: Glow Images/East News

W AGM brali udział studenci związani z programem Erasmus Plus. Podczas licznych warsztatów, dyskusji i paneli debatowali nad polepszeniem działań wspierających studencką mobilność. - Czekaliśmy na to wydarzenie dwa lata. Nas samych zaskoczyło, jak dużo pracy trzeba było w to włożyć i jak dużo nowych obowiązków się pojawiło "po drodze" - mówili w Czwórce Agata Zaczkowska i Marcin Szymanowski, współorganizatorzy konferencji. Opowiadali, jak przebiegała konferencja i które z tematów poruszane były w dyskusjach w ciągu czterech dni jej trwania.

W programie wysłuchaliśmy także m.in. nagrań rozmów z uczestnikami AGM, którzy opowiadali o swoich wrażeniach podczas konferencji.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Agata Zaczkowska i Marcin Szymanowski (komitet organizacyjny AGM)

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 19.00

kd/kul

Czytaj także

Erasmus Student Network. Jak działa samopomoc studencka?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 10:00
Studiujesz, lubisz ludzi i chcesz się rozwijać? Dołącz do sieci Erasmus Student Network. - Opiekujemy się obcokrajowcami, którzy przyjeżdżają do Polski na Erasmusa. Działamy przy 36 uczelniach w naszym kraju - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Praktyki międzynarodowe - szansa dla studentów prawa

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 11:09
Jeśli chcesz sprawdzić, jak działają kancelarie prawnicze, sady czy organizacje non-profit w Maroku, Norwegii czy USA, wystarczy dostać się na praktyki, na przykład w ramach Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk Studenckich "STEP".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lizbona - jak wyglądają studia na plaży?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 09:00
Otwarci ludzie, bliskość oceanu i klimatyczne miejscówki. - W Lizbonie najtrudniej studiuje się w semestrze letnim, bo wtedy nauka kompletnie nie idzie w parze z pogodą - przekonuje Karina Balcer.
rozwiń zwiń