Śniadanie polsko-chińskie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 20:00
W każdą niedzielę zabieramy was w różne zakątki świata, aby wspólnie z wami spróbować przysmaków tamtejszych kuchni. Tym razem zapraszamy do Azji.
Śniadanie polsko-chińskie
Foto: Glow Images/East News

Kuchnia chińska cieszy się w Polsce dużą popularnością. Nie brakuje jednak głosów, że potrawy, które możemy spożyć w polskich restauracjach z "chińszczyzną", nie mają z nią tak naprawdę wiele wspólnego.

W niedzielny poranek przekonamy się, jak jest w rzeczywistości. Zaprosimy was w podróż do Chin, na prawdziwie azjatyckie śniadanie i porównamy je z tym, co za "chińskie dania" uważa się wnaszej ojczyźnie.
"Tędy po trendy" w niedzielę (16.11) od godz. 9.00. Na audycję zapraszają Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński.
ac/kul

Czytaj także

W Turcji herbata zdominowała kawę

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 18:24
W zamierzchłych czasach mieszkańcy Turcji nie wyobrażali sobie rozpoczęcia dnia bez kawy. To jednak się zmieniło. Teraz króluje tam herbata!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino irańskie - egzotyczne opowieści o prawdziwych emocjach

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 14:00
Asghar Farhadi, Majid Majidi czy Bahman Ghobadi to nazwiska znane koneserom kina. Irańscy filmowcy są ostatnio najczęściej nagradzanymi na festiwalach twórcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwiedzanie Warszawy – daj zaskoczyć się przewodnikowi!

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 13:30
Zamiast w luksusowym kurorcie spędź wakacje w kawalerce na Woli. Będziesz lepić pierogi i spojrzysz na Warszawę oczami przewodników z Station Warsaw.
rozwiń zwiń