Piękno na talerzu. Jak zrobić małe, słodkie dzieła sztuki

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 17:00
Ciasta, torty - to wszystko znajdziemy na kulinarnym blogu Teresy Łabzy. Autorka z wykształcenia jest malarką, dlatego dla niej obok smaku liczy się również forma wypieków.
Audio
  • Teresa Łabza opowiada o powstawaniu słodkich dzieł sztuki i blogu "Candy Company" (Tędy po trendy/Czwórka)
Babeczki różane z rabarbarem.
Babeczki różane z rabarbarem. Foto: Teresa Łabza, blog Candy Company

Jej blog "Candy Company" jest połączeniem dwóch pasji: artystycznej i kulinarnej, i jest najlepszym dowodem na to, że pieczenie i gotowanie może być sztuką. - W moich pracach wykorzystuję to, czego nauczyłam się podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych: kompozycję i poczucie estetyki - mówiła Łabza w Czwórce. - Staram się, by każda przygotowana przeze mnie rzecz była małym dziełem sztuki, które nie tylko dobrze smakuje, ale też fajnie wygląda.

Łabzda podkreślała, że każdy może tworzyć takie małe, słodkie dzieła, zanim jednak się do tgo zabierzemy, należy spełnić kilka warunków. Jakich? O tym mówiła w Czwórce. Zdradzała także, jak powstają jej wypieki, jakiego sprzętu używa, by robić swoje "smakowite zdjęcia" i skąd biorą się pomysły na… skomplikowane nazwy jej wyrobów.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Teresa Łabza (malarka, autorka bloga "Candy Company")

Data emisji: 12.06.2016

Godzina emisji: 10.10

kd/mg

Czytaj także

Ekologiczny streetart zawładnie ulicami miast?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 10:00
- Ostatnio modny stał się mech, który streetartowcy wykorzystują jako "atrament" - przekonuje Konrad Jerin. - Wykorzystuje się go zamiast farb w sprayu do tworzenia graffiti.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Melissa McCracken - potrafi namalować muzykę

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 14:40
W najbliższej audycji porozmawiamy o Melissie McCracken, która jest synestetką. Oznacza to, że widzi muzykę w konkretnych barwach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Japana zjadam". Jak smakuje Japonia z proszku?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 11:50
- Smak japońskich słodkości z proszku zaskakuje mnie za każdym razem, a przyrządzenie takiego posiłku wymaga dużej precyzji - opowiada Agnieszka Grzelak z kanału "Japana zjadam".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyrwane z kontekstu". Joanna Pachla pisze o tym, jak fajnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 15:00
- Największym zainteresowaniem cieszą się tematy damsko-męskie. To pokazuje, że wszyscy chcą wiedzieć, jak poukładać sobie życie - przekonuje Joanna Pachla, uhonorowana tytułem Twórcy Roku 2015 za blog "Wyrwane z kontekstu".
rozwiń zwiń