Anna Prus: nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 12:54
Anna Prus znana jest m.in. z takich filmów jak "Wojna polsko-ruska", "Wojna męsko-żeńska", "7 minut" czy serialu "Pitbull". Dziś pracuje na planie "Dywizjonu 303" w reżyserii Wiesława Saniewskiego i Denisa Delicia, karierę robi także poza Polską, m.in. w Rosji. Przed nią praca na planie produkcji amerykańskiej.
Audio
  • Anna Prus o pracy na zagranicznych planach filmowych, pracy aktorskiej (Tędy po Trendy/Czwórka)
Anna Prus
Anna PrusFoto: PAP/Stach Leszczyński

Anna Prus Mniej istotne jest, czy gram w Rosji, Polsce czy Stanach Zjednoczonych. Dla mnie ważny jest w filmie ciekawy scenariusz i to, by jego przesłanie było istotne, by wnosiło coś do naszego życia.

- W Rosji było ciężko, nie znałam języka, a teksty dostawałam napisane cyrylicą. Wracałam więc z planu około północy, uczyłam się ich godzinę, spałam trzy, wstawałam o czwartej rano, znowu się uczyłam i jechałam na plan - opowiadała w Czwórce. Jednak, jak przyznała, starała się być perfekcjonistką i to jej pomagało. - Jestem ambitna, więc choć byłam zestresowana, bardzo mnie to motywowało, wiedziałam, że robię coś ważnego. To było świetne doświadczenie, dzięki któremu wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych - wspominała Anna Prus.

W rozmowie z Michałem Misiorkiem Anna Prus opowiadała o trudach pracy na rosyjskim planie filmowym i przygotowaniu do tamtejszych ról, m.in. drakońskiej diecie, którą przeszła. Ale zdradzała także swoje plany na role za oceanem nad filmem "Operation: Redemption", w którym gra Amerykankę, córkę polskich imigrantów, porwaną przez islamistów.


daniel rusinek 1200.JPG
"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał przygotował: Michał Misiorek

Data emisji: 8.10.2017

Godzina emisji: 8.16

kd/kk

Czytaj także

Przedwojenne gwiazdy kina. Skazane na zapomnienie?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 15:40
- Wykonałem tytaniczną pracę. Przejechałem 12 tysięcy kilometrów, przekopałem się przez tony starych gazet. Dotarłem do faktów, których nikt wcześniej nie odkrył i poznałem nowe oblicze przedwojennych gwiazd polskiego kina - opowiada Grzegorz Rogowski, autor książki "Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roger Moore. "Bond, który przebrał się za krokodyla"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2017 10:30
Roger Moore aż siedem razy zagrał Jamesa Bonda. Jego agent 007 uchodził za najbardziej ironicznego, a filmy z udziałem Moore'a - za najbardziej pastiszowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Zawierucha - aktor z dziennikarskim zacięciem

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:15
W rozmowie z Katarzyną Cygler i Michałem Piwowarkiem artysta mówił, czym dla niego jest aktorstwo, jak czerpie z przeprowadzanych z twórcami rozmów oraz, czy w karierze pomaga mu szczęście. - Jeszcze w szkole miałem go dużo. Na Akademię Teatralną w Warszawie dostałem się za trzecim razem i dzięki temu miałem wspaniałych pedagogów - wspominał Rafał Zawierucha. 
rozwiń zwiń