Raport wakacyjny - gdzie najchętniej podróżowaliśmy?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 14:30
Lato dobiegło końca i czas na podsumowania. Z okazji Międzynarodowego Dnia Turystyki zostanie opublikowany blog o najpopularniejszych kierunkach i trendach turystycznych minionego lata. Sprawdzamy, jakie kierunki najchętniej odwiedzaliśmy w tym roku. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/NDAB Creativity

Macedonia Skopje 1200.jpg
Macedonia Północna. Odwiedzamy kraj pełen legend i smaków

- Wciąż w te wakacje, z oczywistych względów, częściej wybieraliśmy wypoczynek w Polsce - mówi Adam Malczak z Google. - Na początku wakacji agroturystyka cieszyła się o 30 proc. większym zainteresowaniem niż przed pandemią. Chętnie też wybieraliśmy kempingi. 


Posłuchaj
14:59 Czwórka/Tędy Po Trendy - raport wakacyjny 26.09.2021.mp3 Adam Malczak opowiada o raporcie wakacyjnym (Tędy Po Trendy/Czwórka)

 

Jednak w odróżnieniu od poprzedniego roku, gdy najczęściej wybieraliśmy miejsca ustronne związane z naturą, tego lata poszukiwaliśmy towarzystwa ludzi. Coraz częściej wybieraliśmy znane kurorty takie jak Kołobrzeg, Międzyzdroje, Karpacz, Krynica, Wisła czy Szklarska Poręba.


Początek wakacji to głównie odpoczynek w Polsce, jednak wraz z kolejnymi tygodniami coraz częściej decydowaliśmy się na podróże zagraniczne. - Są destynacje zagraniczne, które są wśród Polaków popularne. Wśród nich znalazła się Grecja, Włochy, Chorwacja i Dominikana, która jest najdalszym kierunkiem zagranicznym obok Malediwów najchętniej przez nas odwiedzanych - opowiada gość Czwórki. - Co może wynikać najprawdopodobniej z faktu, że Dominikana nie wprowadziła okazania negatywnego testu na COVID-19 po przyjeździe.


samochód free wakacje free shutt 1200  .jpg
Zamki, plaże i podziemne miasta - dokąd wybrać się na weekend?

Czytaj także: 

Analiza trendów wyjazdowych w wyszukiwarkach pokazuje, że szukamy wakacyjnych pomysłów nie tylko w lipcu i sierpniu, ale i jesienią. Według prognoz gościa audycji na jesieni będziemy wybierać miejsca nieco cieplejsze. Część z nas zdecyduje się na zwiedzanie, również weekendowe. Na liście najpopularniejszych od lat niesłabnąco utrzymują się Rzym, Paryż, Barcelona i Madryt. Jednak też doceniamy wybrzeże Włoch i Chorwację.

- Po pandemii zmianą mentalną co do wypoczynku jest to, że dobrego i fajnego relaksu nie kojarzymy już tylko z kurortem nad morzem czy znanym turystycznym miastem, ale także z miejscami na uboczu lub na kampingu - tłumaczy gość audycji. - Chętniej będziemy wybierali miejsca położone na uboczu w ciszy i spokoju.

***

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Ola Jasińska

Gość: Adam Malczak (Google Polska) 

Data emisji: 26.09.2021

Godzina emisji: 10.07

aw

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa "Hai". Między rockiem a poezją

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:01
"Hai" oznacza określenia "organiczny, żywy". - Taki też jest ten projekt - opowiadał wokalista i gitarzysta, a także twórca grupy Eddie.
rozwiń zwiń