Mona Lisa z dziobem i aniołki w metrze?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 14:30
W internecie zapanowała moda na przerabianie klasycznych dzieł sztuki lub dodawanie do nich zabawnych komentarzy. My przyglądamy się najciekawszym kolażom.
Audio
  • Aleksandra Zawadzka z magazynu "Hiro" o przeróbkach klasycznych dzieł sztuki (Tędy po trendy/Czwórka)
Przerobione obrazy trafiają nie tylko do internetu. Na zdjęciu wystawa Duckomenta w muzeum w Mannheim w Niemczech. Autorami prac są berlińscy artyści z grupy interDuck
Przerobione obrazy trafiają nie tylko do internetu. Na zdjęciu wystawa "Duckomenta" w muzeum w Mannheim w Niemczech. Autorami prac są berlińscy artyści z grupy interDuckFoto: PAP/Uwe Anspach

Autorem bardzo popularnych miksów różnych dzieł jest amerykański artysta Barry Kite. - Jego kolaże przedstawiają np. Monę Lisę i van Gogha jadących razem samochodem albo bójkę w metrze, w której uczestniczą barokowe aniołki. Na pierwszy rzut oka to wszystko po prostu do siebie nie pasuje, ale jednak komentuje w jakiś sposób naszą rzeczywistość  - mówi Aleksandra Zawadzka z magazynu "Hiro".

W audycji rozmawiamy też o projekcie, w którym klasyczne polskie obrazy zostały opatrzone cytatami z... tekstów hip-hopowych.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Aleksandra Zawadzka (magazyn "Hiro")

Data emisji: 20.09.2015

Godzina emisji: 11.00

mg/mm

Czytaj także

Ekologiczny streetart zawładnie ulicami miast?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 10:00
- Ostatnio modny stał się mech, który streetartowcy wykorzystują jako "atrament" - przekonuje Konrad Jerin. - Wykorzystuje się go zamiast farb w sprayu do tworzenia graffiti.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy istnieje sztuka "po internecie"?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 09:00
Nowe media zmieniły postrzeganie rzeczywistości, wpłynęły także na sztukę współczesną oraz na to, jak obcujemy z kulturą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Melissa McCracken - maluje piosenki Lennona

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 15:01
Do 15. roku życia myślała, że wszyscy ludzie widzą muzykę w kolorach. Potem odkryła, że jej zdolności są wyjątkowe i zaczęła przelewać swoje wyobrażenia na płótno.
rozwiń zwiń