Youtuber Wojtek Drewniak o historii bez cenzury

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 09:00
Anna Jagiellonka była "turbo brzydka", za to Kościuszko to "niezłe ciacho". Wojtek Drewniak na YouTubie prezentuje historię, jakiej nie poznacie w szkole.
Audio
  • Historia nie musi być nudna (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Wojtek Drewniak przedstawia historię bez owijania w bawełnę
Wojtek Drewniak przedstawia historię bez owijania w bawełnęFoto: Screen z YouTube'a

Na kanale "Historia bez cenzury" można zaleźć filmiki o polskich władcach, ale i szpiegach. Wszystkie fakty są potwierdzone w źródłach historycznych, a poszczególne odcinki oscylują wokół tematów morderstw, romansów i pieniędzy.

- Kiedyś dostałem zaproszenie na konferencję naukową. Jej tytuł składał się z ośmiu słów, z których nie rozumiałem sześciu. Istnieje stereotyp, że jeżeli zagadnienia naukowe nie są przedstawiane zawiłym językiem, to nie będą traktowane poważnie, a ja się z tym nie zgadzam - mówi Wojtek Drewniak.

Z audycji dowiecie się, który z polskich poetów był "romantycznym kozakiem" i kiedy w historii Polski miał miejsce "łomot po poznańsku".

 

 

 

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Gość: Wojtek Drewniak (youtuber)

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 2.04.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/pg

Czytaj także

Izabela Kastylijska - kobieta, która zapoczątkowała globalizację

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 12:00
Izabela Kastylijska to panująca w XV w. hiszpańska królowa, o której mało mówi się w polskich szkołach. Zafascynowana była morzem - jak jej się zdawało - pełnym potworów. To dzięki niej Krzysztof Kolumb wypłynął, by dowiedzieć się, co jest po drugiej stronie oceanu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szlak Nadziei śladami Armii Andersa. Nowy projekt Normana Daviesa

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 13:00
Losy armii gen. Władysława Andersa, która wsławiła się m.in. triumfem pod Monte Cassino, trafiły pod lupę prof. Normana Daviesa. Słynny pisarz-dokumentalista rozpoczął pracę nad projektem "Szlak Nadziei". Jego kulminacją będzie album o takim tytule, którego premierę przewidziano na wiosnę 2015 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmy z I wojny światowej są już w internecie

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 19:00
Od 2012 roku gromadzony jest i digitalizowany materiał filmowy z czasów I wojny światowej. W międzynarodowym projekcie European Film Gateway uczestniczy kilkadziesiąt archiwów europejskich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wapniak: hejty zawsze mnie bolą

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 12:00
Uczy, jak się pozbyć nieśmiałości i poderwać dziewczynę, a przechodniom opowiada o długu publicznym. Jak twierdzi, dotąd nie uodpornił się na hejt.
rozwiń zwiń