Krzysztof Unrug i jego podróże w czasie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 11:45
Komik, dziennikarz i aktor właśnie stał się drugim Bogusławem Wołoszańskim i prowadzi nowy program telewizyjny, w którym występują członkowie grup rekonstrukcyjnych.
Audio
  • Krzysztof Unrug o swoim programie "Podróż do przeszłości" oraz o pasji historycznej (Audycja nr 1/Czwórka)

Krzysztof Unrug był już wikingiem, brał udział w bitwie pod Grunwaldem, ale najbardziej chciałby przenieść się do starożytnego Rzymu. Wśród jego przodków jest polski admirał Józef Unrug, który po kapitulacji wybrzeża w 1939 roku otrzymał propozycję przejścia na stronę nazistów i objęcia dowodzenia nad flotą niemiecką. Unrug, mimo że z pochodzenia był pół-Niemcem, nie skorzystał z tej możliwości i pozostał wierny pokonanej Polsce.

- Był to mój stryjeczny pradziadek. A ponieważ jego wnuk jest finansistą i multimilionerem, który nie interesuje się tą historią, ja o niej opowiadam - wyjaśnia Krzysztof Unrug.

Gość audycji na prośbę prowadzących wciela się także w rolę Józefa Piłsudskiego i wygłasza płomienne przemówienie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Michał Migała, Mariusz Infulecki

Gość: Krzysztof Unrug (prezenter telewizyjny, komik, dziennikarz i aktor)

Data emisji: 10.11.2015

Godzina emisji: 8.00

mg/pj

Czytaj także

Szlak Nadziei śladami Armii Andersa. Nowy projekt Normana Daviesa

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 13:00
Losy armii gen. Władysława Andersa, która wsławiła się m.in. triumfem pod Monte Cassino, trafiły pod lupę prof. Normana Daviesa. Słynny pisarz-dokumentalista rozpoczął pracę nad projektem "Szlak Nadziei". Jego kulminacją będzie album o takim tytule, którego premierę przewidziano na wiosnę 2015 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci w Powstaniu Warszawskim. "Chłopcy walczyli jak mężczyźni"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 16:48
Nastoletni chłopcy zgłaszali się do dowódców oddziałów powstańczych chcąc podjąć walkę ze znienawidzonym najeźdźcą. W Czwórce odkrywaliśmy, jak wyglądało ich życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórca kanału "Polimaty": nie spoczywam na laurach

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 09:09
Choć jego kanał ma niemal 370 tys. subskrybentów na YouTubie, a książka sprzedaje się jak świeże bułeczki, Radek Kotarski nie zatrzymuje się i wciąż realizuje nowe pomysły.
rozwiń zwiń