Sprawdzony sposób na stres? Rysowanie!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 13:52
Kolorowanki dla dorosłych to stosunkowo nowa kategoria na wydawniczej półce. Niewinna czynność, czyli rysowanie, ma na nas dobry wpływ.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/stux

Naukowo udowodniono, że kolorowanki dla dorosłych świetnie sprawdzają się w terapii zaburzeń psychicznych - chorzy na depresję relaksują się podczas tej pozornie dziecinnej czynności. Wypełnianie obrysów kolorami pomaga również zwalczać bezsenność, w prosty sposób uwalniając głowę z natłoku myśli.

Nawet jeśli nie borykamy się z takimi problemami, wszyscy potrzebujemy wyciszenia. Rysowanie na odstresowanie - czemu nie? O tym więcej Anna Sikorska​, arte terapeutka.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy we wtorek (26.07) w godz. 20.00-21.50. Audycję prowadzi Beata Kwiatkowska.

kd/kul

Czytaj także

"Praga gada". Historie charakternych prażan

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 13:50
- Chodzi nam o aktywizację seniorów i o ty, by ich narracje trafiły do młodych ludzi - wyjaśnia Przemysław Olszewski, pomysłodawca cyklu "Praga gada".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Pater i jego niezwykłe podróże wgłąb Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 17:16
- Już dwa dni po powrocie do Polski zaczynam myśleć o kolejnej wyprawie - mówił w Czwórce Michał Pater, autor jednego z pierwszych w Polsce YT kanałów podróżniczych "Autostopem Na Koniec Świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Regreci" i "lajfhakerzy" - jak widzą świat młodzi ludzie?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:08
Okazuje się, że młodych ludzi podzielić można na grupy. Są "ziomki", "domisie", "regreci", "lajfhakerzy" i "hipsterzy". Kto jest kim w tym świecie?
rozwiń zwiń