Szef psychopata. Jak uniknąć manipulacji?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 14:12
Okazuje się, że najwięcej osób z zaburzeniem osobowości, których potocznie nazywamy psychopatami, znajdziemy wśród najwyższej kadry kierowniczej. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Minerva Studio/Shutterstock.com

Często ukryci za ważnymi tytułami - profesor, doktor habilitowany, dyrektor zarządzający - są wieloletnimi praktykantami manipulacji. Z łatwością przechodzą rekrutację, bo jednym z ich atrybutów jest znakomita autoprezentacja. Jakie mogą być skutki ich działań dla firmy i współpracowników? Co, jeśli psychopata w drodze awansu zostanie szefem? O tym porozmawiamy z dr Elżbietą Zubrzycką, założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.

***

Na "Strefę Prywatną" w czwartek (18.05) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

jsz/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kultura pracy. Co zrobić, żeby ją poprawić?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 17:00
- Pracodawcy muszą sobie zdawać sprawę, że wartością każdej firmy jest kapitał ludzki. Dlatego niezmiernie ważne jest by pracownicy dobrze czuli się w miejscu, w którym spędzają dużą część swojego czasu - przekonuje Wioletta Żukowska-Czaplicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog. Jak zostać lekarzem od duszy?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 17:00
Podobno każdy z nas na pewnym etapie życia powinien spotkać się z psychologiem. Ale czy każdy ma szansę na to, by psychologiem zostać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety na straży porządku. Służba to pasja

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 15:00
- Do naszych zadań należy nie tylko osobista ochrona VIP-ów, ale też cała otoczka, której nie widać, czyli logistyka, zabezpieczanie informatyczne i pirotechniczne - tłumaczyła w Czwórce Roksana Badach, jedna z najmłodszych pracowniczek Biura Ochrony Rządu.  
rozwiń zwiń