X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"A może nie ma się czego bać?" Co leży u źródła współczesnych lęków?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 21:00
- Źródłem lęku jest nasza wyobraźnia. Często pojawia się on pod wpływem sytuacji stresowych, ale nie same sytuacje budzą w nas lęk, lecz to, w jaki sposób je przetwarzamy - wyjaśniał prof. Leszek Mellibruda.
Audio
  • Prof. Leszek Mellibruda o strategiach skutecznej walki z lękiem (Strefa prywatna/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/everst

mężczyzna dżentelmen krawiec 1200.jpg
Męskość? "Mierzy się ją od głowy do stóp"

- Strach jest reakcją pierwotną. Każdy z nas go przeżywa, bo uczucie związane jest z konkretnym zagrożeniem. Jego zadaniem jest wzbudzenie w nas reakcji obronnych - mówił gość. 

prof. Leszek Mellibruda Jest prawdą, że bardziej lękliwi są ci, którzy mają więcej wyobraźni. Często prowokują wywołanie lęku wyobrażaniem sobie negatywnych konsekwencji dla swoich działań

- Współczesna nauka rozróżnia uczucie strachu i lęku. Trudno jest wyobrazić sobie człowieka i każdą istotę posiadającą nawet zaczątki mózgu, która nie reagowałby strachem na gwałtowny bodziec - tłumaczył na antenie Czwórki.

prof. Leszek Mellibruda W rzeczywistości rodzimy się ze strachem. Lęk jest czymś, co produkujemy sami

Czy można wykorzystać siłę strachu i zamienić go w ciekawość? Skąd biorą się lęki nocne? I co odziedziczyliśmy po... dinozaurach? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: prof. Leszek Mellibruda, psycholog społeczny i biznesu, współautor książki "A może nie ma się czego bać? Jak zamienić lęk w ciekawość"

Data emisji: 26.02.2018

Godzina emisji: 20.05

ac/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bez drugiej połówki. Czy można znaleźć szczęście żyjąc solo?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 11:00
- Ogromnym problemem naszego pokolenia jest zaniżone poczucie własnej wartości. Wynika ono często z odrzucenia, które spotkało nas w przeszłości, a także z problemów, które wynosimy z domu rodzinnego. Ludzie żyją po takich przejściach z poczuciem, że niewiele znaczą - mówił ksiądz Sławomir Kostrzewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przebaczanie - po co właściwie to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:30
Przebaczyć to znaczy uwolnić drugiego człowieka od winy. Czy przebaczenie nie jest równoznaczne z pobłażaniem i komu tak naprawdę jest to potrzebne - nam czy osobie, której wybaczamy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd u młodych ludzi bierze się autoagresja?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 11:21
- Miałam to nieszczęście, że trafiłam do gimnazjum w okresie, kiedy na samookaleczenia panowała moda. Teraz z perspektywy czasu wiem, że w większości przypadków była to próba zwrócenia na siebie uwagi - mówiła Alicja, podopieczna Ośrodka Terapeutycznego Revenu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskość? "Mierzy się ją od głowy do stóp"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 11:00
- Największym organem seksualnym zarówno u kobiet, jak i mężczyzn jest mózg. Niestety ta wiedza nie jest powszechna, bo nadal pokutuje przekonanie, że tak naprawdę liczy się rozmiar - mówi seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski.
rozwiń zwiń