X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zadbaj o siebie - nie bądź egoistą

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 09:14
Odpoczynek, relaks, czas dla siebie - to nie są akty egoizmu, a coś dzięki czemu możemy dać światu więcej z siebie. Czym jest "osiędbanie" i jak może pomóc światu i nam?
Audio
  • Zdrowy egoizm - zadbaj o siebie i innych (Strefa prywatna/Czwórka)
Z badania wynika, że 26 proc. respondentów na tegoroczny wyjazd wakacyjny przeznaczy od 4 tys. do 9 tys. zł.
Z badania wynika, że 26 proc. respondentów na tegoroczny wyjazd wakacyjny przeznaczy od 4 tys. do 9 tys. zł.Foto: Dudarev Mikhail/Shutterstock.com

Termin self-care został wymyślony przez siostry Nadię i Kati Narain, autorki książki "Self-care for the real world". Przez Justynę Kokoszenko, twórczynię Girl Gang Blimsien, został  czule spolszczony do "osiędbania". A na czym polega w praktyce?

Gdzie leży granica między dbaniem o dobre samopoczucie, a zapominaniem o potrzebach innych? Na ten temat rozmawialiśmy z Mateuszem Banaszkiewiczem, psychologiem zdrowia z Uniwersytetu SWPS. - Musimy nauczyć się podejmować decyzje, kiedy zatroszczyć się o własny komfort i dobre samopoczucie - mówił gość Czwórki i przestrzegał, że łatwo przekroczyć granicę dzielącą zdrową miłość do siebie i narcyzm.

- Swoje ciało i umysł warto traktować jak przyjaciela. Nasz organizm musi działać sprawnie, ponieważ będzie nam służył jeszcze przez kilkadziesiąt lat. Dlatego warto wykazać się asertywnością i czasami powiedzieć innym nie, żeby zrobić coś tylko dla siebie - przekonywał. 

Jak nauczyć się odmawiania, żeby pomóc sobie i nie zaniedbywać potrzeb innych? Czy egoizm może być zdrowy? Czy w natłoku codziennych spraw możliwe jest znalezienie czasu tylko dla siebie? Jak to zrobić? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Mateusz Banaszkiewicz (psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS, autor bloga poświęconego podnoszeniu jakości życia: www.mateuszbanaszkiewicz.com)

Data emisji: 23.08.2018

Godzina emisji: 20.09

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kawa – pretekst do zatrzymania się i namiastka relaksu

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 11:00
Kawa to jeden z najchętniej spożywanych napojów, który według ekspertów, ma wiele pozytywnych właściwości. Mogą wpływać na poprawę funkcjonowania organizmu i usprawniać pracę mózgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pewność siebie - siła, która dodaje skrzydeł

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 10:07
To, czy znamy siebie, jak siebie wyrażamy, czy jesteśmy szczerzy może świadczyć o naszej pewności siebie. - To nie jest zdobywanie szczytów czy naprawianie świata - mówi Czwórkowy ekspert. - To codzienność, zapytanie siebie czy jesteśmy wystarczająco dobrzy - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawność, miłość, seks - zadania edukatorów i rodziców

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 13:29
- Seksualność jest seksualnością, nie jest ona inna w przypadku osób z niepełnosprawnością intelektualną - mówi dr Izabela Fornalik, pedagożka specjalna i edukatorka seksualna. - Jedynie może być ona wyrażana w inny sposób ze względu na fakt obniżonej sprawności intelektualnej - dodaje. 
rozwiń zwiń