Żonglowanie. Sprawdź, jak może ci pomóc

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 13:00
Żonglowanie jest postrzegane jako czynność, która nie przynosi żadnych korzyści dla naszego ciała i umysłu. Tymczasem dowiedziono, że ma wpływ na wzmożoną pracę mózgu i na osiąganie lepszych wyników w nauce.  
Audio
  • Czy żonglowanie uczy sztuki życia? (Strefa Prywatna/Czwórka)

Podczas układania piłeczek w logicznym porządku stymulujemy nasz mózg do nabywania umiejętności, które wymagają złożonych, następujących po sobie czynności, charakterystycznych np. dla matematyki. - Odkąd zacząłem żonglować wzrosła moja kreatywność i jestem bardziej cierpliwy - opowiada Tomasz Piotrowski.

W żonglerce najważniejsza jest systematyczność Tomasz Piotrowski

Żonglowanie daje także korzyści związane z umiejętnościami społecznymi, z kształtowaniem postaw i systemu wartości. Jak należy wykonywać te ćwiczenia, w jaki sposób żonglowanie daje możliwość przełamywania barier w relacjach z innymi ludźmi i uczy współpracy? O tym oraz o zbiórce pieniędzy na zakupienie rekwizytów żonglerskich i cyrkowych dla dzieciaków z Rwandy opowie w Czwórce profesjonalny żongler Tomasz Piotrowski.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Tomasz Piotrowski (żongler)

Data emisji: 22.11.2018

Godzina emisji: 20.07

kul

Czytaj także

Akrobatyka powietrzna. "To nie jest sport dla księżniczek"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 17:03
- Taniec na elementach podwieszanych, takich jak rurka, szarfa, trapez kołowy, to po prostu elementy akrobatyki powietrznej. To sport wymagający i kontuzjogenny. I daje satysfakcję - opowiadał trener Paweł Kułaga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerem w Polskę i w świat. Dokąd się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 18:58
- Jeśli chcemy się wybrać całą rodziną, wraz z dziećmi, polecam Dolinę Baryczy, nieopodal Wrocławia. Podlasie jest również bardzo różnorodne z mnóstwem atrakcji - opowiadała Agnieszka Jędrzejak z Rowelove.
rozwiń zwiń