X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszka Jucewicz: musimy dać sobie przyzwolenie, na doświadczanie wszystkich emocji

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 10:00
Badania wskazują, że dzięki emocjom jesteśmy w stanie przetrwać jako gatunek. Dlaczego zatem kultura wymusza na nas ich tłumienie?
Audio
  • Agnieszka Jucewicz: nie budujmy poczucia własnej wartości na podstawie tego, co myślą o nas inni (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Khusen Rustamov/Pixabay

Warto mieć w głowie pokój do myślenia o emocjach. Dzisiejszy świat je spłaszcza, tymczasem każda z nich jest wyjątkowa i bogata Agnieszka Jucewicz

- Należę do osób, które nie lubią dzielić emocji na pozytywne i negatywne - mówiła Agnieszka Jucewicz, autorka książki "Czując. Rozmowy o emocjach" - Trudno uciec od stereotypów. Moja książka opowiada m.in. o tym, że wszystkie emocje są dobre. Podziały nie są zgodne z tym, czemu emocje służą. Każda jest drogowskazem dla człowieka. Wiele mówi o nas samych i o świecie wokół nas. Musimy dać sobie przyzwolenie, by doświadczać ich wszystkich - twierdziła.

Technologie sprowadziły emocje do kilku emotikonek. Jest ich znacznie więcej i codziennie mogą one znaczyć co innego Agnieszka Jucewicz

Jak się okazuje emocje prędzej czy później i tak dochodzą do głosu. Czy warto iść za tym głosem? Czy pozytywne emocje mogą być trudne? Które emocje regulujemy kulturowo i jakie ma to dla nas konsekwencje? Dlaczego nie da wyuczyć się wdzięczności i empatii? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Agnieszka Jucewicz (autorka książki "Czując. Rozmowy o emocjach", w której rozmawia z psychologami i psychoterapeutami m.in. Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Danutą Golec, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim oraz seksuologiem Andrzejem Depko). 

Data emisji: 27.03.2019

Godzina emisji: 20.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Gryżewski: mózg to najważniejszy organ seksualny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 12:06
Seks jest wszędzie – na ulicy, w prasie, w mediach, w pracy, w szkole. Wiele młodych osób wierzy w lansowane mity. Jak się temu oprzeć? Nie wpaść w lęk zadaniowy lub anoreksję seksualną?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychologia jedzenia. Dlaczego "zajadamy smutki"?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:39
- Jedzenie pomaga rozładować emocje, ale sprzyja też utrzymaniu mechanizmów kontrolnych. Na przykład dzięki diecie kontrolujemy wagę, czyli kontrolujemy swój wygląd, a przez to mamy poczucie kontroli nad interakcjami społecznymi - tłumaczy ekspertka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trauma. Czy czas naprawdę leczy rany?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 15:50
- Nie należy mylić traumy ze stresorami codziennego dnia. Nasz mózg, np. gdy zasypiamy, świetnie przetwarza codzienne, małe stresy. Wówczas rano wstajemy i czujemy, że "już jest dobrze". Trauma to takie uderzenie, które nas zmienia i po którym nic już nie jest takie samo - mówi psychoterapeutka Bernadetta Głębicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy złość przejmuje kontrolę. Jak radzić sobie z emocjami?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 14:51
- Ludzie potrafią dokonywać tzw. obróbki emocjonalnej. Jeśli ktoś, krzywo na nas spojrzy, to możemy się zezłościć odbierając grymas jako wyraz tego, że nas nie lubi, albo zastanowić się, czy nie wynika z czegoś zupełnie innego - mówił Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS. 
rozwiń zwiń