X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dostępność administracji i usług. Stop barierom!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 10:57
Na początku maja wystartowała ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna "STOP barierom", skierowana do osób, którym zagraża wykluczenie społeczne z powodu niepełnosprawności.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: saoirse2013/Shutterstoc

Podstawowym założeniem projektu jest informacja o dostępności usług oferowanych przez instytucje, urzędy i firmy, w celu poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w przestrzeni społecznej i publicznej oraz ich aktywizacja. Jak wygląda ta dostępność w administracji, usługach bankowych czy ubezpieczeniowych, w edukacji, rozrywce oraz przestrzeni cyfrowej? Czy przyszłych nauczycieli, architektów, projektantów, lekarzy, informatyków kształci się pod kątem potrzeb tej grupy społecznej? Czy jesteśmy przygotowani na starzejące się społeczeństwo? O tym opowiedzą prof. Janusz Kocki, genetyk, członek Rady Naukowej Fundacji Neuron Plus i Jacek Królikowski.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w poniedziałek (20.05) o godzinie 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek

pj/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka niepełnosprawność
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Remigiusz Kijak: osoba niepełnosprawna nie jest wiecznym dzieckiem. Pozwólmy jej dorosnąć

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 12:00
Sytuacja rodziców z niepełnosprawnościami nie jest tematem publicznej debaty. Tymczasem w Polsce żyje około kilkuset tysięcy takich osób. O aspektach związanych z wychowaniem dzieci przez osoby niepełnosprawne porozmawiamy z prof. Remigiuszem Kijakiem, pedagogiem specjalnym i seksuologiem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milenialsi. Kim są i do czego dążą w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 12:30
Są roszczeniowi, niecierpliwi i szybko się nudzą. Taka jest powszechna opinia o "milenialsach". - Z moich obserwacji wynika, że to pokolenie wyróżnia przede wszystkim stosunek do pracy. Dla nich jest to środek do osiągnięcia celu, jakim jest jakościowe życie - wyjaśnia psycholog Kazimierz Żurek. 
rozwiń zwiń