Wewnętrzny krytyk - gdy sami wytykamy sobie błędy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 09:22
Krytykowanie siebie i innych niszczy każdą dobrą rzecz, którą chcemy pielęgnować – obniża samoocenę i poczucie własnej wartości, psuje nastrój i podkopuje wiarę w siebie. Jak to "wyłączyć"?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pathdoc/shutterstock
depresja smutek dziecko shutterstock_638053987 1200.jpg
Smutek nastolatków. Kiedy staje się chorobą?

Wewnętrzny krytyk nie daje zapomnieć o popełnionych błędach, wytyka najdrobniejsze potknięcia i powstrzymuje przed podjęciem nowych wyzwań. Czy mamy mu się poddać, czy można go jednak okiełznać? Gośćmi Jakuba Jamrozka w "Strefie Prywatnej" będą: Joanna Godecka, terapeutka, autorka książek psychologicznych i Alina Adamowicz, certyfikowany coach, popularna @alka_positive, autorki książki "Jak uciszyć wewnętrznego krytyka".

Posłuchaj także:

***

Na audycję z cyklu "Strefa Prywatna" we wtorek (05.01) o godzinie 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia

Czytaj także

Dalekosiężne plany - czy w ogóle warto je robić?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 11:48
- Naszym życiem rządzą dwa porządki: prawo panowania, które daje nam kontrolę i poczucie bezpieczeństwa oraz prawo przypadku. Kiedy nic nie planujemy, tak naprawdę planujemy porażkę - przekonuje trenerka gwiazd Karolina Karolczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mowa ciała. Czy te oczy mogą kłamać?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 15:23
Niekiedy nie potrzeba słów, żeby wiedzieć, co druga osoba ma nam do przekazania. Dlatego wnikliwa obserwacja mowy ciała innych ludzi to najlepsza droga do tego, by poznać prawdę. 
rozwiń zwiń