Terapia grupowa - by poznać i oswoić relacje

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 08:24
Terapia grupowa może być doskonałą formą wsparcia, dla tych, dla których świat emocji jest niezrozumiały, a  wystąpienia publiczne powodują lęk. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pressmaster/Shutterstock.com

wrażliwość empatia pocieszanie para kobieta męźczyzna shutter 1200  fizkes.jpg
Wysoka wrażliwość. Jak sobie z nią radzić?

Emilian Walendzik, psycholog kliniczny i psychoterapeuta, pomysłodawca terapeutycznych rejsów "Psychoterapia pod żaglami" uznaje psychoterapię grupową za bezpieczną przestrzeń do testowania swoich granic w bliskim kontakcie z członkami grupy. Widzi w niej szansę na emocjonalny rozwój i pożegnanie z samotnością. 

Czytaj także:

Kto powinien zdecydować się na terapię grupową, a kto na indywidualną? Co daje uczestnictwo w grupie, rozmowa z innymi? O tym porozmawiamy w "Strefie prywatnej". 

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w czwartek (08.07) o 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia terapia

Czytaj także

"Nasze społeczeństwo od wieków jest obciążone kultem picia alkoholu"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 10:00
- Przy uzależnieniach bardzo często powtarzamy schematy wyniesione z domu - mówi Robert Banasiewicz, pedagog. - To wzorce nas determinują, uzależnieni często powtarzają "nie chcę być jak mój ojciec", ale stajemy się tacy sami albo podobni - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmoterapia. Czy kino może leczyć?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 08:00
- Filmy otwierają nas na emocje, także na te nieuświadomione. Podczas projekcji zagłębiamy się w siebie i swoje reakcje. Możemy siebie lepiej poznać - mówił socjolog, Michał Lutostański.
rozwiń zwiń