Sport integruje. O triathlonie "Dla Januszy i Grażyn"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 13:00
Polscy sportowcy z niepełnosprawnościami odnoszą sukcesy w zawodach na całym świecie. I za każdym razem podkreślają, że aktywność fizyczna to najlepszy sposób na przełamywanie barier. 
Niepełnosprawność to nie przeszkody we wszystkim.
Niepełnosprawność to nie przeszkody we wszystkim. Foto: Shuttersock.com/dom. publiczna/Prazis Images

Triathlon "Dla Januszy i Grażyn" to impreza integracyjna osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi uczestnikami. Zawody dla amatorów, którzy lubią dobrą zabawę, organizuje Fundacja Aktywni Ślężanie. Impreza odbywa się nad Zalewem Sulistrowickim na Dolnym Śląsku i łączy sporą dawkę sportu (do przebycia jest 1/8 dystansu IronMana), bardzo dużą dawkę humoru (tu bardziej liczy się styl i pomysłowość niż wynik sportowy) oraz promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. W tym roku na uczestników czekają m.in. trzy sztafety: "Tercet Egzotyczny", "Zawał Serca" i "Prażynki Hot Chilli". Jak co roku w zawodach wystartują także zespoły łączące osobę pełnosprawną i z osobą z niepełnosprawnością. 

Kolejna odsłona triathlonu odbędzie się już 30 lipca 2022 roku. O szczegółach imprezy opowie pomysłodawczyni i organizatorka Monika Jackowicz z Fundacji Aktywni Ślężanie. Fundacja została powołana w marcu 2019 roku, działa w Sobótce, a jej celem jest jest podejmowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia, sportu i kultury fizycznej oraz działalność kulturalno-oświatowa.

***

Na "Strefę Prywatną" - w środę (27.07) o godz. 20.05 - zaprasza Jakub Jamrozek.

kul

Czytaj także

Mistrzowski tandem żeński. O dwóch takich, co wsiadły na jeden rower

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 15:24
Do osiągnięcia sukcesu w kolarstwie nie wystarczy jedynie siła walki i codzienne treningi. Czasem trzeba pokonać niezależne od nas przeszkody, np. niepełnosprawność narządu wzroku. Niewidoma Monika Grzybczyńska wraz ze swoją pilotką Katarzyną Kornasiewicz na rowerze zdobywa medale mistrzostw. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od malucha do skatera. Warsztaty deskorolkowe dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 13:40
Deskorolka to jeden z ulubionych sportów ludzi młodych i najmłodszych. Żeby nauczyć się na niej jeździć, warto skorzystać z pomocy licencjonowanych instruktorów. Taki kurs to dobry pomysł na wakacje.
rozwiń zwiń