X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Człowiek w potrzebie. Co możesz zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 15:16
Czy potrafimy pomóc, gdy ktoś tej pomocy potrzebuje? Ilu z nas nie odważy się czegokolwiek zrobić... Jak reagować, gdy widzimy wypadek i czy każdy z nas ma obowiązek udzielenia pomocy jego ofiarom?
Audio
  • Pierwsza pomoc - kiedy mamy obowiązek jej udzielić i jak to robić mądrze i bezpiecznie? (Dajesz radę/Czwórka)
Udzielenie pierwszej pomocy ofierze wypadku zanim na miejsce przyjadą specjaliści może uratować jej życie
Udzielenie pierwszej pomocy ofierze wypadku zanim na miejsce przyjadą specjaliści może uratować jej życieFoto: Glow Images/East News

Podczas wakacji nietrudno o wypadek, dlatego w Czwórce sprawdzaliśmy, jakie mamy obowiązki, gdy staniemy się świadkami takiego zdarzenia. - Każdy z nas ma prawny, moralny i społeczny obowiązek udzielania pierwszej pomocy - mówił Ariel Szczotok. - Ale na przykład jeśli widzimy tonącego, a nie jesteśmy pewni naszych umiejętności pływackich, nie należy narażać swojego zdrowia i życia, a rzucić mu jakiś przedmiot: wiosło, linę, kij. I natychmiast wezwać pomoc, co również traktowane będzie jako jej udzielenie - dodał.

Ekspert tłumaczył także, co robić w sytuacjach wypadków komunikacyjnych czy zranień. Mówił także, co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy i do czego może się nam przydać umieszczona w niej folia izotermiczna, a także dlaczego nie powinny się w niej znajdować… żadne leki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Ariel Szczotok (ratownik medyczny)

Data emisji: 8.07.2016

Godzina emisji: 14.05

kd/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ratownik medyczny. Jak ratować ludzkie życie?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 16:41
- Ludzkie życie jest najważniejsze, a nie zawsze udaje się je uratować. Ciężko sobie wtedy radzić, trzeba mieć dużo zimnej krwi - mówią studenci ratownictwa Karolina Kosiacka i Michał Firek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Malitowski nie tylko o tanecznej pasji

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 10:32
Utytułowany tancerz latynoamerykański, wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski opowie m.in. o swoich zawodowych planach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizyta u psychologa. Dlaczego wciąż sądzimy, że to wstyd?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 10:19
- W powszechnym odczuciu psychologowie nie są do niczego potrzebni. Tymczasem udział w procesie terapeutycznym może wesprzeć nas w rozumieniu rzeczywistości i nas samych - mówiła psycholog Aleksandra Figura.
rozwiń zwiń