Wolontariat w muzeum wyzwaniem życia?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 14:50
Jeśli chcielibyście oprowadzać ludzi, przybliżać tajemnice muzealnych eksponatów, pracować nad konserwacją dzieł sztuki czy pielęgnacją zabytkowych ogrodów, to wolontariat w muzeum jest właśnie dla was!
Audio
  • Co robią wolontariusze w muzeum? (Dajesz radę/Czwórka)
Wolontariusze na co dzień obcują z dziełami sztuki i zabytkami. Zaglądają też do tajemnych zakamarków muzeów
Wolontariusze na co dzień obcują z dziełami sztuki i zabytkami. Zaglądają też do "tajemnych" zakamarków muzeówFoto: Glow Images/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Specjalną ofertę dla wolontariuszy ma np. najstarsze warszawskie muzeum, czyli pałac w Wilanowie. - Jest to miejsce wyjątkowe i specyficzne. To muzeum i kultury, i natury, więc naszą ofertę kierujemy do osób, które kochają przyrodę, historię, sztukę, kulturę baroku - mówi Zofia Szlenkier, koordynatorka wolontariatu w Muzeum Pałacu Króla Jana III.

Wilanowscy wolontariusze pracują m.in. w pracowni tkanin. Właśnie tam trafiła Magda Kawecka, na co dzień ekonomistka. - Od trzech lat raz w tygodniu kłuję sobie palce - żartuje. - W tej chwili realizuję wyzwanie swego życia, konserwuję tkaninę, która prawdopodobnie jest 300-letnią derką - mówi wolontariuszka.

Z audycji dowiecie się także, jaką propozycję dla wolontariuszy ma Muzeum Powstania Warszawskiego, na jakie szkolenia i inne profity mogą liczyć muzealni wolontariusze, a także jak można zgłosić się do pomocy w okresie Światowych Dni Młodzieży. W tym czasie muzea spodziewają się wielu zagraniczych gości.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Goście: Zofia Szlenkier (koordynatorka wolontariatu w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie), Magda Kawecka (wolontariuszka pracowni konserwacji tkanin w Wilanowie), Tosia Jagielska (wolontariuszka Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 13.07.2016

Godzina emisji: 14.05

mg/kul

Czytaj także

Wolontariusz, który zmienił życie indyjskich dzieci

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 09:00
Prosto z lotniska do studia Czwórki, po rocznym pobycie w Indiach, przyjechał Krzysiek Pielaszek. Wolontariusz pracował w sierocińcu na południu Indii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat w Nepalu. "Pozwolił wybrać mi zawód"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 11:20
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie wolontariusza w obozie dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:52
- Moja praca polegała na dawaniu siebie i swojego czasu ludziom, którzy miesiące czy lata przebywają wyłącznie na tym jednym terenie - mówił Jakub Orłowski, student, który pojechał na Węgry, by pomagać uchodźcom.
rozwiń zwiń