X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Leczymy z misją". Studencka pomoc w Kenii

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 18:00
Codzienność kenijskich szpitali to brak rąk do pracy, brak odpowiedniego sprzętu diagnostycznego, a nawet stałego dostępu do bieżącej wody. W trudnej sytuacji tamtejszej służby zdrowia pomagają polscy studenci medycyny zrzeszeni w projekcie "Leczymy z misją".  
Audio
  • Uczestnicy "Leczymy z misją", młodzi adepci medycyny, o doświadczeniu pracy w Kenii i planach na przyszłość (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: JLwarehouse/Shutterstock.com

- Projekt "Leczymy z misją" skierowany jest do studentów wszystkich uniwersytetów medycznych w Polsce. W Kenii pomagamy trzem szpitalom i jednemu sierocińcowi. Chodzi przede wszystkim o to, żeby były tam ręce do pracy - tłumaczył Wojtek Pytel, student szóstego roku Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Oprócz pracy jako wolontariusze uczestnicy projektu zbierają także medyczne urządzenia dla kenijskich szpitali - lista sprzętu dzięki ich akcji już tam dostarczonego jest bardzo długa.

Wojtek Pytel Mamy nadzieję, że będzie nas coraz więcej, że projekt "Leczymy z misją" będzie się rozrastał. Planujemy włączyć do niego także lekarzy specjalistów

W rozmowie z Katarzyną Kornet o swoich doświadczeniach pracy w Kenii opowiadała też Monika Cyprian, studentka położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, natomiast o planach pierwszego wyjazdu do Afryki mówiła Ania Marciniak, studentka szóstego roku kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Praca w Kenii to było dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Kuleje tam nie tylko diagnostyka, ale też wiedza pacjentek na temat własnego zdrowia - wspominała zaproszona położna. - Obecnie tworzymy projekt, aby spędzić w Kenii dwa lub trzy miesiące. Chcemy przebadać jak najwięcej kobiet oraz uczyć lekarzy, jak postępować z rakiem szyjki macicy. Liczymy na długotrwały rezultat - zdradzała swoje plany Ania Marciniak.

Monika Cyprian Pracując w szpitalu w Kenii, odniosłam wrażenie, że tam bardziej niż u nas dba się o wspólne dobro

W Czwórce Wojtek Pytel, Monika Cyprian i Ania Marciniak opowiadali też, jak współpracowało im się z kenijskimi lekarzami i pacjentami, jak w jednym z kenijskich szpitali udało im się doprowadzić do zainstalowania pompy wodnej oraz jak udaje im się łączyć studiowanie z pracą w tak wymagającym projekcie. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Wojtek Pytel, Monika Cyprian i Ania Marciniak (studenci kierunków medycznych, uczestnicy projektu "Leczymy z misją")

Data emisji: 8.02.2017

Godzina emisji: 14.07

jsz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Badania okresowe. Lepiej zapobiegać niż leczyć

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 17:30
Morfologia krwi, OB, poziom glukozy, elektrolitów, mocznika i kreatyniny, a może prześwietlenie... O to, które badania każdy z nas powinien robić regularnie, zapytaliśmy dr. Pawła Grzesiowskiego, lekarza i dyrektora Centrum Medycyny Zapobiegawczej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oddech jest ważny. Jak leczy nas powietrze?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 14:00
- Oddech jest chyba najważniejszym nawykiem, jaki mamy. Bardzo ważna jest jego jakość - mówiła Elżbieta Majewska ze Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Jak przekonywała, zamiast oddychać "pełną piersią", zdrowiej jest jednak oddychać "pełnym brzuchem".
rozwiń zwiń