Ma bardziej stresującą pracę niż neurochirurg - kelner

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 17:15
Doradza i opiekuje się gośćmi restauracji. Prezentuje dania przygotowane przez szefa kuchni. Od niego w dużej mierze zależy, co klient sobie pomyśli o danym miejscu i czy odwiedzi je po raz kolejny.
Audio
Jakie cechy powinien mieć dobry kelner?
Jakie cechy powinien mieć dobry kelner?Foto: StockLite/shutterstock.com/cc

Jak podkreślił w audycji "Dajesz radę" Adrian Tarkowski, menedżer restauracji Warszawski Sznyt, by pracować w knajpie wystarczy odpowiedzieć na ogłoszenie. Do zwykłego podawania talerzy niepotrzebne są specjalne umiejętności. Jednak by zostać prawdziwym kelnerem trzeba wykonać duży wysiłek. - To jest praca, która wymaga poświęcenia - wskazał i wymienił cechy, jakimi powinien się wyróżniać dobry kelner.

Jak wyjaśnili Emilia i Piotr, pracownicy restauracji, kelner musi zrobić wszystko, by klient czuł się wyjątkowo i komfortowo. Trzeba mieć wyczucie - nie wolno być natarczywym, ale z drugiej strony gość nie może zostać pozostawiony sam sobie. Trzeba pamiętać, że tak, jak kelner kątem oka obserwuje klientów, tak i on jest pod stałą obserwacją.

Co robi kelner, gdy zapomni, jak nazywa się składnik dania, albo gdy talerz wypadnie mu z ręki na klienta? Jak ważne są napiwki? Jak kelnerzy radzą sobie z "wymagającymi" gośćmi? Co to jest "tabaka"? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Adrian Tarkowski (menedżer restauracji Warszawski Sznyt), Emilia i Piotr (kelenerzy)

Data emisji: 5.10.2017

Godzina emisji: 14.07

kk/kul

Czytaj także

Żeglarzem może być każdy! - gry komputerowe to niejedyny sposób na nudę

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 15:45
Dzieląc się żeglarską pasją chcą odkrywać siłę i zainteresowania, uświadamiać słabości, które warto pokonywać. Wierzą w dobrą moc więzów przyjacielskich i rodzinnych. W dzisiejszej audycji "Dajesz radę" mowa o bohaterach z Fundacji Rejs Odkrywców.
rozwiń zwiń