Żeglarzem może być każdy! - gry komputerowe to niejedyny sposób na nudę

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 15:45
Dzieląc się żeglarską pasją chcą odkrywać siłę i zainteresowania, uświadamiać słabości, które warto pokonywać. Wierzą w dobrą moc więzów przyjacielskich i rodzinnych. W dzisiejszej audycji "Dajesz radę" mowa o bohaterach z Fundacji Rejs Odkrywców.
Audio
  • Wolontariusze z Fundacji Rejs Odkrywców odkrywają inny sposób na nudę (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Max Topchii

Jednym z finalistów, który znalazł się w pierwszej dziesiątce konkursu radiowej Czwórki "Nieprzeciętni 2017" był Jan Zajączkowski z Fundacji Rejs Odkrywców. Na czym polega ich działalność?

Jan Zajączkowski Fundacja działa na zasadach szeroko pojętej dobroczynności. Głównym zadaniem fundacji jest pomaganie dzieciom i młodzieży w znalezieniu i obraniu właściwego kursu, w którym chcą zmierzać, a którego jeszcze nie znają

- Członkowie fundacji za pośrednictwem rejsów chcą pokazać dzieciom i młodzieży jak można spędzać czas produktywnie i poznawać młodych ludzi - mówił koordynator projektu Janek Zajączkowski.

Fundacja współpracuje głównie z placówkami opiekuńczo-wychowawczymi i to głównie dzieci z tych ośrodków angażowane są do rejsów. - Do udziału w projekcie zaproszone są wszystkie dzieci, które zwykle nie mogą pozwolić sobie na wzięcie udziału w takiej inicjatywie i nie znają takiej formy spędzania wolnego czasu - tłumaczył gość Czwórki.

Rejs odkrywców nic nie kosztuje, żeby jednak wziąć w nim udział należy spełnić jeden warunek - jaki? Tego dowiecie się z nagrania. Opowiemy o tym jakich wartości można nauczyć się na pokładzie statku oraz jak wygląda program rejsu.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Janek Zajączkowski (wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Warszawie, wolontariusz w Fundacji Rejs Odkrywców, podróżnik, żeglarz, opiekun rejsów żeglarskich, instruktor jazdy na nartach)

Data emisji: 4.10.2017

Godzina emisji: 14.05

ac

Czytaj także

Jan Mela: trzeba pielęgnować w sobie nieprzeciętność

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 11:00
- Kojarzony jestem z osiągnięć typu "zdobycie biegunów" i rzeczywiście podróże nadal są moją pasją, ale teraz przede wszystkim cieszy mnie to, że moja praca daje mi możliwość spotykania się z drugim człowiekiem - mówi Jan Mela.
rozwiń zwiń
Czytaj także

AIESEC. "Kształci młodych w duchu tolerancji"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 19:34
- Celem tej międzynarodowej organizacji studenckiej jest przekazywanie młodym ludziom zdolności liderskich. Powstała ona po II wojnie światowej, między innymi właśnie po to, aby zapobiegać tego rodzaju konfliktom - tłumaczyła w "Czacie Czwórki" Ola Jeż, koordynatorka programu Global Host w polskiej filii AIESEC przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. 
rozwiń zwiń