Jak zostać mechanikiem samochodowym?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 10:57
Kiedyś, w czasach, gdy ojciec z synem mieli czas żeby wspólnie pogrzebać przy samochodzie, umieliśmy sobie bez niego poradzić. Dziś bez mechanika samochodowego trudno wyobrazić sobie naprawę auta.
Szkoły branżowe mają ułatwiać młodym ludziom wejście na rynek pracy
Szkoły branżowe mają ułatwiać młodym ludziom wejście na rynek pracyFoto: Glow Images/East News

W czwartkowej audycji dowiemy się, jak wiele nauki i praktyki trzeba, żeby sprawnie poruszać się pod samochodową maską. Zapytamy też o predyspozycje i cechy, które mogą się przydać w tym zawodzie.

Staniemy nad samochodem z mikrofonem i usłyszymy, jak od kuchni brzmi praca mechanika, gdy siedzi sam w skupieniu, a wszystko trzeszczy, stuka i puka.

***

Na audycję z cyklu "Dajesz Radę" w czwartek (4.01) w godz. 14.05-15.00 - zaprasza Dominika Klimek.

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starszy, młodszy - kto sprawdzi się lepiej w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 09:40
Według brytyjskich badaczy pracownicy, którzy pracują w zespole zróżnicowanym wiekowo, są o około 10 proc. bardziej zadowoleni z pracy niż osoby pracujące jedynie w grupie osób w swoim wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazda "na zderzaku", czyli "typowy polski kierowca" na drodze

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 18:57
Kodeks drogowy nakazuje kierującemu utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu. W praktyce osoba jeżdżąca "na zderzaku" pozostaje w Polsce bezkarna, dopóki nie dojdzie do kolizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak w pracy. Dlaczego nie jesteśmy produktywni?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 18:15
Ponad 40 proc. pracowników polskich małych i średnich firm spędza w pracy od 40 do 50 godzin tygodniowo. To nawet dziesięć godzin więcej niż pracownicy w Europie Zachodniej. Taka postawa pracowników nie zawsze przekłada się na efektywność.  
rozwiń zwiń