X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak w Polsce żyje się osobom z niepełnosprawnościami?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 17:25
To, co dla zdrowego przechodnia stanowi niewielką niedogodność, z perspektywy  niepełnosprawnego staje się przeszkodą nie do pokonania. Nieczynna winda, autobus starego typu, nierówne płyty chodnikowe mogą uniemożliwić dotarcie do celu.
Audio
  • Jak w Polsce żyje się osobom z niepełnosprawnościami? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Iga Jendrych autorka funpage'a "Kobieta na barykadach", która porusza się na elektrycznym wózku inwalidzkim przekonywała, że w dyskusji o infrastrukturze dla osób niepełnosprawnych najważniejszy głos należy do osób, którym te ułatwienia są dedykowane. Odpowiadając na pytanie o zmiany, jakie wprowadzono w Polsce na przestrzeni lat tłumaczyła, że największa zmiana to dostrzeżenie problemów osób niepełnosprawnych - Jeszcze kilka lat temu nikt nie zaprosiłby do dyskusji osoby z niepełnosprawnością, a to ona ze swojej perspektywy może powiedzieć jak to faktycznie jest. Żyjąc ze swoją niepełnosprawnością wiem najlepiej czego potrzebuję - mówiła.

Dr Paweł Kubicki z Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH wyjaśniał, że choć pojawiło się wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, to wciąż mamy przed sobą wiele pracy - Były audyty nowych ośrodków z funduszy unijnych, które pokazywały, że coś, co powinno być dostosowane takie nie jest. Zadeklarowanie, że obiekty powinny być dostosowane, jest czym innym niż wymuszenie pewnych standardów, których jeszcze nie ma - przekonywał.

Paweł Kubicki Niepełnosprawni jesteśmy także przez bariery, które nas ograniczają 

Czy osoby z niepełnosprawnością mogą być pełnoprawnymi użytkownikami polskich miast? Czy da się w prosty sposób poprawić dostępność wspólnych przestrzeni miejskich? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Goście: w nagraniu rozmowy z Anną Depczyńską Tomasz Żuchowski sekretarz stanu w resorcie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. W studiu Czwórki: Iga Jendrych (autorka funpage "Kobieta na barykadach"), dr Paweł Kubicki (Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH), Tomasz Przybyszewski (sekretarz redakcji Niepelnosprawni.pl)

Data emisji: 28.11.2017

Godzina emisji: 15.07

ac/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Efekt Matyldy. Czy kobiety są dyskryminowane na rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 18:16
Efekt Matyldy oznacza tendencję do niedoceniania roli kobiet w pracach naukowo-badawczych i przypisywania ich osiągnięć mężczyznom. Czy w XXI wieku, kiedy kobiety odgrywają coraz większą rolę w naukach ścisłych, problem zniknął?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosztowne zachcianki. Czy Polaków stać na luksus?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 17:33
W Polsce rośnie w siłę pokolenie tzw. "Henryków". Henry, to skrót od angielskiego określenia "High Earner Not Rich Yet". Ponad połowa przedstawicieli "Henryków" lubi gadżety i nowinki technologiczne, i uważa, że ułatwiają one życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po korporacji. Mniejsza presja, większy luz?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 17:30
Wielu pracowników korporacji po kilku latach "czelendżowania" rezygnuje z dotychczasowego stylu życia i decyduje się na własny biznes.
rozwiń zwiń