Łysienie wraz z wiekiem. Jak odzyskać bujną czuprynę?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 15:51
- Nowe włosy "sadzi" się na głowie, jak tulipany w październiku. I czeka do wiosny, by urosły. Powoli, w swoim tempie - tłumaczył istotę i przebieg operacji przeszczepów włosów w Czwórce światowej sławy autorytet w tej dziedzinie, dr Grzegorz Turowski.
Audio
  • Przeszczep włosów - kto powinien się na to zdecydować i jak przebiega zabieg? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: tcsaba/Shutterstock

medycyna estetyczna 1200x660.jpg
Medycyna estetyczna. Ile zdrowia kosztują nas zabiegi?

Nie tylko mężczyźni, ale również kobiety tracą włosy, i dla tych drugich jest to zdecydowanie bardziej traumatyczne. - Część włosów, głównie z tyłu głowy, jest odporna na testosteron, więc w tych obszarach owłosienie pozostaje. Góra i przód mniej. Proces wypadania włosów może być bardzo wczesny, choć u większości mężczyzn zaczyna się on ok 30. roku życia - tłumaczył dr Grzegorz Turowski.

Cały problem, jak tłumaczył ekspert, polega więc na tym, "jak znaleźć włosy, które są odporne na działanie testosteronu i umieścić je tam, gdzie chcemy". - Możemy pobrać część włosów z tyłu głowy i "przerzucić" je na przód, zostawiając jednak część w taki sposób, by było to właściwie nie do rozpoznania - mówił.

Włosy przeszczepiane pozostają w danym miejscu na zawsze. Jeśli więc nawet nasze "naturalne" owłosienie będzie się przerzedzać, włosy przemieszczone celowo wciąż pozostaną tam, gdzie je umieściliśmy dr Grzegorz Turowski

Dlaczego lekarze starają się unikać robienia przeszczepu włosów u mężczyzn ok. 20. roku życia? Jak przebiega ten zabieg i czy jest bolesny? Jak wygląda rekonwalescencja i jak dbać o przeszczepione włosy? Jak wyglądały zabiegi przeszczepu włosów przed laty? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe 

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Gość: dr Grzegorz Turowski

Data emisji: 20.04.2018

Godzina emisji: 14.05

kd/kul

Czytaj także

Jak zachować młodość? Zamień skalpel na nóż!

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 16:50
- I krój nim warzywa, owoce, dodawaj pestki, oleje z roślin. To są najlepsze narzędzia do walki z upływem czasu - przekonuje Agnieszka Mielczarek, autorka książki "5 lat młodsza w 5 tygodni".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie po poparzeniu. Jak pomagać innym?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 14:00
Przed wypadkiem Jolanta Golianek pracowała, żyła w biegu. W 2009 roku ciężkiemu oparzeniu uległo 30 proc. jej ciała. Dziś prowadzi Fundację "Poparzeni", pomaga ludziom przejść przez traumę, wspiera ich, szuka lekarzy i rehabilitantów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakwaszenie organizmu? ”Ta choroba nie istnieje”

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 16:08
Obniżenie poziomu Ph w organizmie popularnie nazywane jest "zakwaszeniem". A objawy, wiązane z nim w społecznej świadomości, wynikać mogą z niewłaściwego sposobu odżywiania.
rozwiń zwiń