Jak zachować młodość? Zamień skalpel na nóż!

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 16:50
- I krój nim warzywa, owoce, dodawaj pestki, oleje z roślin. To są najlepsze narzędzia do walki z upływem czasu - przekonuje Agnieszka Mielczarek, autorka książki "5 lat młodsza w 5 tygodni".  
Audio
  • Co jeść, żeby wyglądać młodziej i czuć się lepiej? (Dajesz radę/Czwórka)
Agnieszka Mielczarek (po lewej) i Marta Hoppe (po prawej) na warsztatach kulinarnych
Agnieszka Mielczarek (po lewej) i Marta Hoppe (po prawej) na warsztatach kulinarnychFoto: Czwórka

Agnieszka Mielczarek Kobietom po 40. często przestają smakować kanapki. Można z nich zrezygnować i to z korzyścią dla zdrowia. A w zamian przygotować sobie ugotowanego ziemniaka z awokado, pomidorem, cebulą i sosem winegret

Organizm człowieka zaczyna biologicznie starzeć się po 25. roku życia, ale pierwsze objawy tego procesu można zaobserwować dopiero po 30. Dlatego warto już wcześniej zatroszczyć się o to, co znajduje się na naszym talerzu. - Ten, kto je dużo antyoksydantów, dużo zielonych warzyw i czerwonych owoców jest na wygranej pozycji w walce ze starzeniem się - mówi gość Czwórki i jednocześnie zaznacza, że proces ten dotyczy nie tylko skóry, ale wszystkich organów człowieka.

Jak schudnąć po 40.? Dlaczego warto jeść goździki? Czy rzeżucha może zastąpić krem przeciwzmarszczkowy? I w jaki sposób odmłodzi nas joga twarzy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Czytaj także
arbuz dieta 1200.jpg
Paleo kontra witariańska - czy istnieje dieta cud?

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Agnieszka Mielczarek (autorka książki "5 lat młodsza w 5 tygodni")

Data emisji: 17.03.2017

Godzina emisji: 14.05

kul/gs


Czytaj także

Koktajl "Bądź Piękna" - przepis na urodę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 12:00
Swoje koktajle proponują Ania Lewandowska, Ewa Chodakowska, Kamila Szczawińska czy Beata Sadowska. Teraz pora na nasz koktajl "Bądź Piękna"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odchudzanie w grupie przynosi lepsze efekty?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 11:05
Przejście na dietę w większej grupie czasami działa cuda, bo pozwala skorzystać z doświadczeń innych. - Bardzo ważna w walce z nadwagą jest wieloaspektowość - mówi Gabriela Słowińska, psychoterapeutka i dietetyczka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wegetarianizm. Wolny wybór czy geny?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 13:20
Amerykańscy naukowcy odkryli allel wegetariański, czyli gen odpowiedzialny za przetwarzanie kwasów omega i niejedzenie mięsa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rak to nie wyrok. Kiedy usłyszysz diagnozę...

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 16:59
Jakie czynniki powodują raka? Jak w jego diagnozowaniu pomaga rutynowe badanie krwi i ile kosztuje leczenie nowotworów? Co zrobić, gdy lekarz powie nam "Tak, jest pani/pan chory"? Na te pytania odpowiedzi szukaliśmy w "Dajesz radę".
rozwiń zwiń