Erasmus w Budapeszcie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 16:00
W ramach programu Erasmus Plus Ula Niepewna studiowała przez jeden semestr w stolicy Węgier. - Węgrzy są bardzo podobni do nas, a różnic kulturowych między Warszawą a Budapesztem praktycznie nie ma - wspominała w Czwórce.
Audio
  • Studia w Budapeszcie. Czy Erasmus to rzeczywiście tylko sielanka? (Dajesz radę/Czwórka)
Panorama Budapesztu
Panorama BudapesztuFoto: Arndale/shutterstock.com/cc

baku azerbejdzan 1200.jpg
Erasmus w Azerbejdżanie. Na styku religii i kultur

- Początkowo byłam przerażona formalnościami związanymi z wyjazdem, ale okazało się, że wszystko jest bardzo dobrze przemyślane, i na uzyskanie każdego z pozwoleń studenci mają dużo czasu - wspominała Ula Niepewna. Studiowała m.in. marketing i reklamę, ale pobyt na Erasmusie nie ograniczał się tylko do nauki. Wykorzystując Budapeszt jako bazę wypadową - razem z poznanymi na miejscu studentami z całej Europy - odwiedziła pobliskie państwa, a przede wszystkim ich stolice, Wiedeń, Bratysławę czy Lublanę. Zdążyła też poznać węgierską kulturę, spróbować tradycyjnej kuchni, a nawet nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w języku węgierskim. 

pleskot 1200.jpg
Hubert Pleskot. Pomaganie przez podróżowanie

Jak się okazało, koniec Erasmusa nie zawsze oznacza pożegnanie z tym krajem. Co czeka na tych, którzy zwiążą z nim swoją przyszłość? O tym, ale także o tym, jak urządzić się w Budapeszcie na początku erasmusowej drogi, jak znaleźć mieszkanie, gdzie się ubezpieczać, jak wygląda studenckie życie i ile kosztuje, a także, co czeka nas, gdy w Budapeszcie zostaniemy okradzeni - rozmawiałyśmy w studiu Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Ula Niepewna (absolwentka Erasmusa)

Data emisji: 13.06.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studia we Francji? "Język to podstawa"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 09:30
- Jeśli ktoś chce wyjechać na studia do Francji to musi znać ten język minimum na poziomie B2 i mieć państwowy dyplom językowy DELF albo DALF - wyjaśnia Antoni Konczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Sankt Petersburgu. Rosja oczami studentki prawa

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 15:47
Rosja zawsze ją fascynowała. Swoją przygodę z tym krajem zaczęła odważnie - od wyjazdu na wymianę do Sankt Petersburga. Później zdecydowała się wyruszyć w dalsze zakątki Rosji i odbyć podróż transsyberyjską, dojeżdżając następnie do stolicy Mongolii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Erasmus po niemiecku. Jak studiuje się u naszych zachodnich sąsiadów?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 12:20
O studiowaniu w Niemczech i podróżowaniu po krajach leżących w basenie Morza Północnego opowie Anna Kobus.
rozwiń zwiń