Gap year. Zrób sobie wolne

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 16:09
- "Gap year" to termin dosyć umowny, bo nie chodzi tu dokładnie o rok, tylko o jakąś przerwę - mówiła Sylwia Rogalska z EF Education.
Audio
  • Podróże, nauka języków, wolontariat. Dla kogo jest gap year? (Dajesz radę/Czwórka)
Autostop (zdjęcie ilustracyjne)
Autostop (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Lenar Musin/Shutterstock

"Gap year" nie jest dedykowany wyłącznie dla świeżo upieczonych maturzystów. Coraz częściej robią go studenci przed rozpoczęciem studiów magisterskich i pracownicy zmagający się z wypaleniem zawodowym Sylwia Rogalska

- Ten okres rozumiany jest bardzo różnorodnie. W krajach anglosaskich, skandynawskich i należących do Europy Zachodniej niemal tradycją stało się zrobienie sobie przerwy między nauką, a karierą zawodową - mówiła w Czwórce. 

Przerwę możesz zrobić w dowolnym dniu w roku, ale warto najpierw zastanowić się, jak spędzisz ten czas. Wybierz dowolny kierunek i to, co najbardziej cię interesuje Sylwia Rogalska

- Inaczej jest w Polsce, kiedy owczym pędem zaraz po liceum biegniemy na studia, które - jak się potem okazuje - niekoniecznie pokrywają się z naszymi ambicjami czy oczekiwaniami, a taki moment jest najlepszy, żeby zastanowić się, co robić dalej - przekonywała. 

Kiedy najlepiej zaplanować "gap year"? Dlaczego w Polsce nie jest popularny? Co robić w wolnym czasie? I dlaczego taką przerwę warto zaplanować? O tym w audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Goście: Dominik Bakuła i Sylwia Rogalska (EF Education)

Data emisji: 24.10.2018

Godzina emisji: 14.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Au pair - czy to praca dla mnie?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 17:01
Decydują się na pozostawienie swojego dotychczasowego życia i wylatują na rok, czasem dłużej, żeby opiekować się dziećmi, mieszkącymi dzięsiątki kilometów od Polski. Mierzą się z szokiem kulturowym, językiem, problemami wychowczymi. W zamian zyskują niezapomniane wspomnienia i możliwość podróżowania po USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urlop po sezonie. Spędź go nad Adriatykiem

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 11:00
- Chorwację po sezonie zwiedza się zupełnie inaczej. Turystów jest mniej, więc do więkoszości atrakcji dostaniemy się bez tłoku - mówiła Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.
rozwiń zwiń