Serwisant elektroniki. Jak pracują lekarze sprzętu?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 16:21
Jedna z najczęstszych usterek sprzętu elektronicznego to rozbity ekran smartfona. Zdarzają się również ich zalania czy zatopienia. Przygody miewają także laptopy, na które ich właściciele regularnie wylewają wodę czy kawę. Jak wygląda praca "lekarzy sprzętu elektronicznego"?
Audio
  • Serwisant sprzętu elektronicznego - jak odnalazłbyś się w tej pracy? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: guruXOX/shutterstock.ocm

Mówi się, że "szewc bez butów chodzi". Sam potrafię siedzieć do późnej nocy i naprawiać sprzęty klientów, podczas, gdy mój własny komputer od długiego czasu wymaga napraw. Radosław Dzido

Zalania, upuszczenia, pęknięcia - wypadki przy pracy zdarzają się często. Jakie uczelnie trzeba skończyć, by móc "leczyć" zepsuty sprzęt? - Tak naprawdę wystarczy ktoś, kto ma umiejętności związane z naprawą komputerów. Oczywiście, że mamy programistów na pokładzie, ale świetnie robią to samouki, ludzie, którzy samodzielnie doszli do swojej wiedzy, a niekoniecznie pokończyli szkoły w tym kierunku - mówi Radosław Dzido, szef IT Clinic, specjalista komputerowy. - Fajnie, jeśli ktoś ma szkolną wiedzę, ale w tym zawodzie liczą się pasja i długie lata doświadczenia.

Z jakimi problemami do serwisantów sprzętu elektronicznego przychodzą klienci? I czy naprawy komputerowe to rzeczywiście z reguły "przykręcenie jednej śróbki"? Jak wygląda praca serwisanta sprzętu elektronicznego i co zmieniło się w niej przez ostatnie lata? Czy są sprzęty, których nie da się naprawić? O tym w nagraniu rozmowy z audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Data emisji: 7.02.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/kul

Czytaj także

Paryż, Wiedeń, Londyn. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 15:04
Do 24 lutego w Muzeum Freuda w Londynie trwa wystawa "Freud, Dali and Metamorphosis of Narcissus". Opowiada o tym, w jaki sposób na surrealistów wpłynęły XIX-wieczne badania nad histerią i hipnozą. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe strony w sieci. Pogaduchy z Britney

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 17:40
- Itsbritneybot.com to wirtualny komunikator, dzięki któremu każdy może porozmawiać z botem Britney Spears - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń