Turcja - wyprawa do kraju na styku kultur

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 15:40
Jak naprawdę żyje się i studiuje w kraju położonym na styku dwóch kontynentów? Dlaczego warto na urlop last minute wybrać się akurat do Turcji?
Istambuł, Turcja
Istambuł, Turcja Foto: falco/Pixabay

Anatolia południowo-wschodnia to wymarzone miejsce dla osób lubiących wypoczynek, z dala od głośnych, zatłoczonych kurortów. Górzyste tereny, ale także obszary rolnicze, to główne elementy składające się na krajobraz tego regionu. Można zobaczyć tu pozostałości po czasach średniowiecznych, jak również widoczne są znaczne wpływy arabskie, głównie na południu. Do Turcji zabierze nas Agnieszka Wawrzyniak, podróżniczka i autorka bloga "Styk kultur".

***

Na audycję z cyklu "Dajesz radę" w środę (11.09) od godz. 14.05 zaprasza Justyna Tylczyńska.

Zobacz więcej na temat: Czwórka Turcja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kedi. Film o najważniejszych mieszkańcach Stambułu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 12:40
Takiego Stambułu jeszcze nie znaliśmy. "Kedi - sekretne życie kotów" to turecki dokument, w którym na tureckie miasto patrzymy okiem mieszkających tam czworonogów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Thomas Orchowski: w Turcji wszystko jest "bardziej"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 10:00
- Turcja jest o tyle fascynująca, że tam wszystkie podziały w społeczeństwie są bardziej widoczne. Walka o władzę polityczną jest bardziej zaciekła - mówi Thomas Orchowski, reporter. - To mi się najbardziej spodobało, ta wyrazistość, melancholia z tym pomieszana, wiele bardzo różnych wątków - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Turcja to miejsce, które stanowi jednocześnie koniec i początek Europy"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 14:42
Witold Szabłowski to specjalista od Turcji. Pisze o niej z punktu widzenia przyjezdnego, Europejczyka, który przygląda się tureckiemu życiu - społeczeństwu, kulturze i polityce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń