Piechotą po Polsce. "Odciąć się od świata możesz tuż za domem"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 20:00
Tłumy nad Bałtykiem, kolejki do Morskiego Oka, zapchane Mazury. Jeżeli takie miejsca to nie Wasza bajka, to świetnie się składa, bo w Polsce mamy 80 tysięcy kilometrów szlaków pieszych, o których w Czwórce opowiada podróżnik Łukasz Supergan. 
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/ michelangeloop

Pojezierza i pogórza

- W lecie na wybrzeżu jest tłok, ale wystarczy odejść kilkadziesiąt kilometrów na południe od Kołobrzegu czy Koszalina, żeby trafić na fantastyczne tereny Pojezierza Pomorskiego. Można też pojechać w góry, ale bardziej na północ, na pogórza, czyli tereny wyżynne, które graniczą z Sudetami czy Karpatami, gdzie ludzi na szlakach nie spotyka się prawie w ogóle - opowiada podróżnik.     

Posłuchaj
23:50 [CZWORKA]Dajesz rade 15 lipiec 2020 polska na piechote.mp3 Piesze szlaki na letnie wyprawy (Dajesz radę/Czwórka)

Dariusz S / Nomad Wanderer / Pojezierze Drawskie

Szlakiem przez Polskę

Gość Czwórki przyznaje, że takie odludzia możemy znaleźć też bardzo blisko miast. - Szlaki piesze znajdziemy w każdym województwie. Fenomenalna trasa jest na Podlasiu. Ma około 200 kilometrów i prowadzi przez tereny rzadko odwiedzane przez turystów. Mamy szlak Nadwarciański w Wielkopolsce, szlak Brdy na Kujawach i Pomorzu czy Mały Szlak Beskidzki oraz szlak Orlich Gniazd prowadzący przez całą Jurę. To fantastyczne propozycje na tygodniowy urlop w Polsce - przekonuje rozmówca Marty Hoppe. 

Posłuchaj:

Szlak Orlich Gniazd / Wznieś się na wyżyny...

Pierwsze kroki

- Moim zdaniem 20 kilometrów to oszczędny i rozsądny odcinek, który możemy przebyć w ciągu dnia. Poradzi sobie z nim nawet osoba, która właśnie wstała zza biurka, a wędrówka zajmie od 6 do 7 godzin - mówi Łukasz Supergan.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Łukasz Supergan (podróżnik)

Data emisji: 15.07.2020

Godz. emisji: 14.09

kul

Czytaj także

Od Krakowa po Kaszuby. Zwiedzamy Polskę z Anną Piernikarczyk

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 23:00
Nasz gość ma za sobą 1011092 kilometrów przebytej drogi. Bo przemierzanie naszego kraju to jej największa pasja. - Chcemy zwiedzać Polskę, bo jest piękna i fajna - mówiła Anna Piernikarczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyjechała ze Szwajcarii w beskidzką głuszę. "Celebruję w życiu momenty"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 13:59
Opowiadamy o ludziach, którzy porzucili miejskie życie, by przenieść się na wieś i tam zacząć nowy etap. Teraz pojawiliśmy się w Małopolsce, gdzie mieści się "Oldschool Hollyday". Jego właścicielką jest Renata Kilińska, architekt, pracująca m.in. w Szwajcarii. Stworzyła miejsce, w którym "celebruje się momenty".
rozwiń zwiń