Od Krakowa po Kaszuby. Zwiedzamy Polskę z Anną Piernikarczyk

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 23:00
Nasz gość ma za sobą 1011092 kilometrów przebytej drogi. Bo przemierzanie naszego kraju to jej największa pasja. - Chcemy zwiedzać Polskę, bo jest piękna i fajna - mówiła Anna Piernikarczyk.
Audio
  • Które miejsca na terenie Polski warto odwiedzić i jak przygotować się do podróży? Rozmowa z Anną Piernikarczyk (Hotspot/Czwórka)
Anna Piernikarczyk na szlaku
Anna Piernikarczyk na szlakuFoto: archiwum prywatne

katowice muzeum śląskie 1200.jpg
Katowice - miasto ogrodów i ludzi z pasją

Jest geografem z wykształcenia i fotografem z zamiłowania. Mówi o sobie "krajtroterka". - Krajtroter to nasze autorskie słowo, odpowiednik globetrottera, czyli podróżnika po świecie. My jesteśmy miłośnikami turystyki krajowej - tłumaczyła w Czwórce. W swoich podróżach Piernikarczyk kieruje się… pozytywnym nastawieniem. - Szukamy miejsc pięknych i ciekawych, których w Polsce jest wiele. Podoba nam się tu - opowiadała.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<


podróżnik 1200.jpg
Lubelszczyzna. jak odnaleźć się na nieoznakowanym szlaku?

W programie zabrała słuchaczy w podróż m.in. do jury krakowsko-częstochowskiej. Zachęcała nie tylko do zwiedzania tamtejszych zabytków, warowni m.in. w Ogrodzieńcu czy Smoleniu, ale przede wszystkim podziwiania przyrody i przebycia m.in. Szlaku Orlich Gniazd. Opowiadała także o tym, dlaczego warto wybrać się na Kaszuby, gdzie "wszystkiego jest po trochu: lasów, łąk i jezior". Ruszyliśmy też w kierunku Wielkopolski i na Podlasie.

Posłuchaj także nagrania drugiej godziny audycji "Hotspot", 7.10.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Anna Piernikarczyk (podróżniczka, autorka bloga polskieszlaki.pl)

Data emisji: 7.10.2017

Godzina emisji: 16.14

kd/mc

Czytaj także

Katowice - miasto, które brzmi i dobrze wygląda

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 18:40
Kulturalne serce Śląska bije na terenie dawnej KWK Katowice. - Mamy tu Strefę Kultury, która jest ewenementem na skalę światową. Należą do niej m.in. nowoczesne Muzeum Śląskie, ikona polskiej architektury, czyli Spodek oraz projekt akustyczny Tomasza Koniora - siędziba NOSPR - wymienia Piotr Fuglewicz z grupy "Śląsk jest śliczny".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lubelszczyzna. Jak odnaleźć się na... nieoznakowanym szlaku?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 13:47
Jak co tydzień w "Hotspocie" pokazujemy Wam najciekawsze i nieoczywiste miejsca na mapie Polski. Tym razem wyruszyliśmy m.in. na nieoznakowane w terenie trasy do Gołębia w województwie lubelskim.
rozwiń zwiń