Updates – działania artystyczne w przestrzeni publicznej

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 14:55
UFO wylądowało i rozpoczęło nieoczekiwaną okupację fontanny. Kolektyw EXYZT przez ostatnie dwa tygodnie intensywnie pracował, dokonując tej nieoczekiwanej przemiany placu Na Rozdrożu z miejsca naznaczonego aspektami tylko logistycznymi w miejsce spotkań, które ma zachęcić warszawiaków do dyskusji na temat sposobów użytkowania miejskiej przestrzeni publicznej.

 EXYZT tym działaniem pokazuje, że nierzadko pozostawione sobie przestrzenie mają w sobie ten nowy i niespodziewany potencjał , jak sami twierdzą: Chcemy budować nowe światy, gdzie fikcja jest rzeczywistością. Chcemy zachęcać do kreatywności, refleksji, odnawiania stosunków międzyludzkich. Jeśli przyjmiemy, że przestrzeń jest stworzona przez dynamikę wymiany to każdy może być architektem przestrzeni.
Nieoczekiwana okupacja fontanny na pl. Na Rozdrożu będzie trwać przez wakacje (od 2 lipca do 27 sierpnia) będzie tu można moczyć nogi w basenie, wylegiwać się na leżaku, spędzić czas w kawiarni, brać udział w kulturalnych wydarzeniach. Spodek umieszczony na miejscu starej fontanny umożliwi korzystanie z kąpieli w czystej, filtrowanej wodzie. Ponadto w stołecznym spodku będzie można przenocować, co wydaje się nie lada atrakcją. Rezerwacji można dokonywać na stronie hrs.pl
Star UFO  2 lipca o godzinie 19.
Lądowanie UFO otworzy specjalnie na tę okazję przygotowany mixtape dj z paryskiego kosmosu DJ TOFFEE [członek kolektywu EXYZT]. O 21 live performace EXYZT potem audiosferę będą ładować nasi lokalne dejoty: Mrufigone, Dj Z Kosmosu a.k.a. Bufo, Bogusz Bilewski jr. Czeka nas muzyka kosmiczna, ambientowe drgania, kosmiczne sample i dźwięki podprogowe. UFObit!

UFO to nie tylko relaks, ale również akcje, działania, spotkania, wystawy, rezydencje. Na pierwszy ogień idą:


- 5 lipca, wtorek, godzina 20
Spotkanie poświęcone starym, legendarnym warszawskim reklamom malowanym na ścianach budynków. Będzie mowa o głośnym projekcie „Bliżej konsumenta” Anny Brzezińskiej. W spotkaniu udział wezmą osoby związanez architekturą, historią, wzornictwem.
- 6 lipca, środa, godzina 16-22
Dancing, Imprezę rozkręci i poprowadzi Dj Wika ( 75 lat!), towarzyszyć jej będzie Dj Krawiec. Partnerami wydarzenia jest Klub BOLEK, w którym organizowane są cykliczne potańcówki dla seniorów oraz Partnerstwo dla Powiśla. Bawimy się z wnukami, dziadkami, przyjaciółmi!
- 7 lipca, czwartek, godzina 18
Tour de Varsovie to rowerowa wieloetapówka miejska. kolejny etap tdv, to krajoznawcza wycieczka śladami prac powstałych w ramach poprzednich edycji cyklu UPDATES. Do zobaczenia będą prace: APL315, ZBIOK, ROA, BLU, ELTONO. Oraz kilka smaczków po drodze. Weź rower!
- 7 lipca, czwartek, godzina 20
Luke Warda feat. PARTYWARDY: audiowizualki z Berlina w rytmach Chicago House, Nu Disco, Miami Bass.
- 8 lipca, piatęk godzina 20
Koncert zespołu Fonetyka z tekstami Rafała Wojaczka
- 9 lipca, sobota, godziny 12-22
Kram w UFO. Czyli moda i dizajn miejski fabrykowany przez warszawskich wytwórców.
- 10 lipca, niedzial, godziny 12-20
Wyprzedaż garażowa dla warszawiaków. Za niewielkie pieniądze, będzie można nabyć prawie wszystko od sprzętu sportowego i AGD po ubrania, meble czy zabawki. Dzięki takim akcjom rzeczy niepotrzebne, jednak dobre jakościowo, nie trafiają do śmieci. 

Program jest cały czas otwarty, jeżeli masz pomysł  na działanie na UFO pisz do nas ufo.exyzt@gmail.com może uda się je zrealizować.

UFO jest częścią cyklu „UPDATES”, który  jest prezentacją międzynarodowej sławy artystów działających w przestrzeni publicznej. Cykl w tym roku otworzył ELTONO, który na ulicy Złotej 73A przy wielkim wsparciu lokalnej społeczności namalował mural. Tegoroczne działania zakończy GORO I ANNA BRZEZIŃSKA-CZERSKA, którzy dokonają odnowy legendarnego warszawskiego muralu JAJO. W 2009 roku Fundacja Vlepvnet zaprezentowała ukraińskiego artystę APL315. Rok później gościliśmy w stolicy belgijskiego specjalistę od ornitologii ulicznej ROA, włoskiego mistrza wielkiego formatu BLU oraz polskiego artystę ZBIOK. Każda z akcji odniosła sukces ciesząc się ogromnym zainteresowaniem warszawiaków.

Czytaj także

ROCK FEST

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 17:00
Wielkimi krokami zbliża się pierwsza edycja imprezy ROCK FEST! Już 25 czerwca na Miejskim Stadionie “Arena Częstochowa” zaprezentuje się rockowa czołówka polskiej sceny muzycznej. Na imprezę zaprasza Czwórka Polskie Radio
rozwiń zwiń

Czytaj także

44444 fanów Czwórki - zakończony

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 15:50
Z okazji zbudowania prawdziwie Czwórkowej bazy sympatyków Czwórki przygotowaliśmy dla Was niespodziankę!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samsung Art Master 2011

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 14:21
Zapraszamy na ósmą edycję Samsung Art Master. Konkurs wspiera wyróżniające się osobowości twórcze na drodze do profesjonalnej kariery i umożliwia młodym artystom trwałe zaistnienie na rynku sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na miesiąc przed Audioriver

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2011 10:10
Do festiwalu świata niezależnego został niecały miesiąc. Najwyższy czas poznać więc polskie gwiazdy, podział na dni i sceny oraz czas trwania Audioriver. W tym roku płocki festiwal rozpocznie się o 18:00 w piątek na rynku Starego Miasta, a zakończy w niedzielny poranek wraz z ostatnim setem w Circus Tent. Na plaży mamy też jedną dużą zmianę – znika Red Tent, a w jego miejsce pojawia się strefa Slow More.
rozwiń zwiń