Śledztwo w sprawie męki Chrystusa. Czy relikwie są prawdziwe?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 14:19
- Całun turyński jest prawdopodobnie najdokładniej przebadaną nie tylko relikwią, ale także przedmiotem. Badali go nawet naukowcy zatrudnieni w NASA - mówił badacz Grzegorz Górny.
Audio
  • O relikwiach, czyli m.in. Całunie Turyńskim, a także ostatnim okresie życia Chrystusa opowiadają ks. Jerzy Banach i Grzegorz Górny (Czwórka/Śledztwo ws. śmierci Chrystusa)
Tak wygląda dziś miejsce grobu, do którego miano złożyć ciało Chrystusa po męczeńskiej śmierci na krzyżu
Tak wygląda dziś miejsce grobu, do którego miano złożyć ciało Chrystusa po męczeńskiej śmierci na krzyżuFoto: PAP/Jim Hollander

Jak wymienia ekspert, niemal wszystkie prace, poświęcone weryfikowaniu autentyczności Całunu Turyńskiego, potwierdzają faktyczność tego przedmiotu jako płótna pogrzebowego Jezusa z Nazaretu. - Ostatecznie do dziś nie wiadomo, w jaki sposób utrwalony został wizerunek mężczyzny na płótnie. Wiemy, że na pewno go nie namalowano, bo nie ma na nim śladów pigmentu - mtłumaczył Górny.

W audycji "Śledztwo ws. męki Chrystusa" zastanawialiśmy się także, gdzie dziś znajdują się m.in. fragmenty krzyża, na którym umarł Chrystus i rekonstruowaliśmy ostatnie godziny jego życia na ziemi, koncentrując się na procesie, męce i śmierci.

***

Tytuł audycji: Śledztwo w sprawie męki Chrystusa

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Goście: ks. Jerzy Banach (biblista i przewodnik po Ziemi Świętej), Grzegorz Górny (autor książki "Świadkowie tajemnicy. Śledztwo ws. Relikwii Chrystusowych")

Data emisji: 3.04.2015

Godzina emisji: 22.00

kd/asz

Czytaj także

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko był wolnym człowiekiem. To było jego zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 09:00
Lubił jazdę motocyklem, kochał ludzi i był zdeterminowany w walce o dobro, pokój i wolność. 19 października minęła 30. rocznica zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halloween, Dziady, Wszystkich Świętych - czas, w którym mieszają się tradycje

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 13:00
Ostatniego dnia października na ulicach polskich miast spotkać można było zarówno osoby przebrane za zombie, kościotrupy, jak i za katolickich świętych. O tym, dlaczego warto być wiernym jednej tradycji mówił w audycji "Halloween czy może Wolly Wins" ks. Marek Kotyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyją młodzi muzułmanie w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 16:47
Po ostatnich dramatycznych wydarzeniach we Francji, ataku terrorystycznym na redakcję Charlie Hebdo, pojawia się lawina pytań, czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie.
rozwiń zwiń