Jak żyją młodzi muzułmanie w Europie?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 16:47
Po ostatnich dramatycznych wydarzeniach we Francji, ataku terrorystycznym na redakcję Charlie Hebdo, pojawia się lawina pytań, czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie.
Na terenach państwo Unii Europejskiej jest coraz więcej muzułmanów
Na terenach państwo Unii Europejskiej jest coraz więcej muzułmanówFoto: Glow Images/East News

Czy Unia Europejska ma określone stanowisko w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców i czy przepisy prawne są wystarczające, by je egzekwować?

poniedziałkowej audycji "Europejski Lunch" porozmawiamy m.in. z muzułmanami mieszkającymi w Warszawie na temat różnic kulturowych i przeszkód w integracji, a także możliwościach adaptacji do życia w społeczeństwie europejskim.

***

Na "Europejski Lunch" zapraszamy w poniedziałek (12.12) w godz. 13.00 - 14.00. Audycję poprowadzą Katarzyna Kornet i Michał Strzałkowski.

(kd)

Czytaj także

Nie dla indoktrynacji, tak dla rzetelnej edukacji

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 17:00
Po lekarzach, do walki o "wyższe dobro publiczne", przystąpili nauczyciele. Część z nich również chce podpisać deklarację wiary, ale może się to okazać trudne, bo przeciwników takiego manifestowania poglądów nie brakuje nawet w środowiskach kościelnych i prawicowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko był wolnym człowiekiem. To było jego zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 09:00
Lubił jazdę motocyklem, kochał ludzi i był zdeterminowany w walce o dobro, pokój i wolność. 19 października minęła 30. rocznica zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarne strony światowych gazet: zamach na wolność i demokrację

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 10:43
"Barbarzyństwo", "Wojna z wolnością", "Obrzydliwy szantaż" - czytamy na czołówkach gazet we Francji i w innych krajach Europy w czwartek, dzień po ataku terrorystycznym na satyryczny tygodnik "Charlie Hebdo".
rozwiń zwiń