Lilly. Kucyk, którego nikt nie chciał pokochać

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 14:29
Jest biała i bardzo lubi towarzystwo. Lilly to kucyk. Miała pecha i stała się własnością nieodpowiedzialnych ludzi. Sprzed rzeźni uratowali ją inni, dobrzy ludzie.
Audio
  • Reportaż Beaty Kwiatkowskiej "My Little Pony" (Reportaż/Czwórka)
Lilly na terenie fundacji Pegasus. Po trudnych doświadczeniach kucyk wraca powoli do równowagi i zdrowia. Co ją czeka? O tym w reportażu Beaty Kwiatkowskiej.
Lilly na terenie fundacji Pegasus. Po trudnych doświadczeniach kucyk wraca powoli do równowagi i zdrowia. Co ją czeka? O tym w reportażu Beaty Kwiatkowskiej. Foto: Beata Kwiatkowska/Czwórka

Lilly miała być wyjątkowym prezentem komunijnym. Kiedy stała się własnością 8-letniej dziewczynki, okazało się, że nie jest zabawką. Wówczas rodzice dziecka stwierdzili, że oddadzą kucyka do rzeźni. ​- To przekleństwo siwych koni, które wszyscy nazywają białymi. Myślimy, że będzie tak pięknie, jak w filmach i bajkach, a potem okazuje się, że konia trzeba nakarmić, wychować, i że to ogromna odpowiedzialność - mówiła Agata Rybkowska z fundacji Pegasus.

Pracownicy fundacji stoczyli niemal heroiczny bój o jej życie. - Musieliśmy choć spróbować ją uratować - tłumaczyła Rybkowska.

Zobacz więcej Reportaże w Czwórce <<<

W reportażu Beaty Kwiatkowskiej poznajemy bliżej historię Lilly, ale także innych kucyków -  niechcianych prezentów. Wolontariusze i pracownicy Pegasusa tłumaczą, jaki los teraz czekać będzie samą Lilly.

***

Autorka reportażu: Beata Kwiatkowska

Tytuł reportażu: "My Little Pony"

Data emisji: 12.05.2016

Godzina emisji: 11.00

Reportaż przygotowany przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

kd/pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gosia Zdziechowska - zaklinaczka zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 08:00
Gosia Zdziechowska jest dziennikarką, której pasją są zwierzęta. Postanowiła jeździć po całym świecie jako wolontariuszka, by opiekować się dzikimi stworzeniami. Zwierzęta się jej nie boją, ani jej nie atakują. Spędza noce z gepardami, chodzi na spacery z lwami i przytula się do tygrysów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psi dramat w Sarajewie. Polka ratuje zwierzęta

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 15:00
Aleksandra Cukier planowała zwyczajne wakacje na Bałkanach. To, co zobaczyła w Bośni, a szczególnie w Sarajewie, zmieniło jednak jej życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rademenes. Kot-pielęgniarz, którego pokochał świat

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 10:30
Kiedyś sam był ciężko chory, a jego właściciele planowali go uśpić. Kiedy weterynarze uratowali mu życie, Rademenes zaczął pomagać innym zwierzętom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tropie bobra w... centrum Warszawy!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 09:30
W stolicy Polski, bardzo blisko zabudowań, pojawia się coraz więcej dzikich zwierząt. Jakie okazy można spotkać w Warszawie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratuj koty. Sprawdź, co możesz zrobić!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:50
Warszawę zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy kotów wolnożyjących. Wciąż jednak za mało jest otwartych piwnic, które pozwalają przetrwać najtrudniejsze miesiące.
rozwiń zwiń