Hard Dog Race: sześć nóg, dwa serca, jedno zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 15:05
HDR jest ekstremalnym biegiem z przeszkodami na czas, podczas którego zawodnik biegnie i pokonuje przeszkody razem z psem, prowadzonym na smyczy. 
Audio
  • Hard Dog Race - bieg z przeszkodami dla psów i ich właścicieli (4. bieg/Czwórka)
Piotr Galus, Kornelia Radzikowska, Amelia Bartoń, Elza
Piotr Galus, Kornelia Radzikowska, Amelia Bartoń, ElzaFoto: czwórka

Zadaniem każdego z zawodników jest pokonanie dystansu około sześciu kilometrów na wymagającym terenie. - Taka impreza jest dla psa najprzyjemniejszą formą aktywności, bo spędza czas na świeżym powietrzu razem ze swoim właścicielem - mówiła uczestniczka biegu Amelia Bartoń.

Czy wymagające przeszkody nie są dla zwierzaków zbyt dużym obciążeniem? - Jest to typowy bieg, polegający na rywalizacji, ale nie ma w nim ograniczeń czasowych. Trasę możemy przebiec w swoim tempie. Każdy pies jest w stanie ją pokonać: od doga niemieckiego po chihuahuę - przekonywała organizatorka imprezy Kornelia Radzikowska.

Czy pies zdaje sobie sprawę, że bierze udział w wyścigu? Czy zwierzęta rywalizują między sobą i jak zachęcić czworonoga do wykonywania zadań, które są częścią turnieju? Z gośćmi w studiu Czwórki rozmawialiśmy m.in. o historii, misji i założeniach Hard Dog Race oraz o tym, jak przygotować naszego psa do udziału w biegowej imprezie. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Kornelia Radzikowska (organizatorka biegu), Amelia Bartoń, Elza (zamerdani.pl, uczestniczki biegu)

Data emisji: 4.03.2018

Godzina emisji: 10.15

ac

 

Czytaj także

Reebok Ragnar White Cliffs. Czwórka w biegu po białych klifach Anglii

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 13:22
Reebok Ragnar White Cliffs to ponad 270 km wzdłuż wybrzeży Wielkiej Brytanii do przebycia, ponad 24 godziny rywalizacji. W biegu wziął udział nasz dziennikarz Piotr Galus, który relacjonował na antenie Czwórki wydarzenia z trasy, ale nie tylko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

World's Toughest Mudder."Do tego biegu szykujesz się całe życie"

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 11:00
World's Toughest Mudder to najdłuższy i najtrudniejszy bieg z przeszkodami na świecie. Raz do roku zapaleńcy spotykają się na pustyni nieopodal Las Vegas i statrują w trwającym 24-godziny morderczym biegu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Biegi noworoczne. Jak dobrze wystartować w Nowy Rok?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 15:00
- Pomysł na biegi noworoczne zrodził się w głowie samych biegaczy. To oni nam podpowiedzieli, żeby zorganizować taką imprezę już 1 stycznia - śmieje się Daniel Nowak, organizator czwartego Biegu Noworocznego w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Indoor Triathlon. Zawody jak "prawdziwy" triathlon?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 12:53
Pływanie, jazda na rowerze i bieganie to trzy dyscypliny sportu najchętniej uprawiane przez Polaków. W zimie warto uprawiać triathlon… w budynku. W Czwórce zachęcaliśmy do wzięcia udziału w zawodach Indoor Triathlon, czyli sprinterskim wyścigu triathlonowym pod dachem.
rozwiń zwiń