12 cali na godzinę: winylowa selekcja Basteq'a

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2024 11:56
Tym razem za deckami Czwórki stanie Basteq - didżej i kolekcjoner winylowych płyt. 
Basteq - gość najbliższej odsłony audycji 12h.
Basteq - gość najbliższej odsłony audycji "12"/h".Foto: mat. prywatne artysty

Basteq fascynuje się muzyką od dziecka. Z czasem jednak jego zainteresowania zaczęły koncertować w okolicach djingu, a pierwsze pierwsze sklejane beaty tworzył na paskowych gramofonach Unitra. Początkowo była to nauka "nakładania placków" w domowych warunkach. 

Szukając muzycznie swych upodobań testował wszelkie odmiany muzyki house jak i UK progressive. Następnie pojawiła się chęć organizowania imprez głównie dla znajomych i przyjaciół, to właśnie dzięki nim, jak i swojej żonie, zawdzięcza dalszy etap przygody ze światem klubowym.

Basteq jest też założycielem kolektywu KOMORA.REC skupiającego ambitnych przyjaciół, których połączyły wspólne pasje i miłość do muzyk. Sporą popularnością pośród klubowej braci cieszyły się TAJNE KOMPLETY, organizowane w legendarnym katowickim INQbatorze.

Artysta wciąż kolekcjonuje płyty winylowe z ulubionych labeli INNERVISIONS ,KEINEMUSIK,SUM OVER HISTORIES oraz artystów AME ,DIXON,JIMI JULES,TRIKK,FRANKEY & SANDRINO. Ponieważ nie chce dać się szufladkować, stara się prezentować w swych setach dużą dawkę progresywnych, tech-housowych, deepowych i orientalnych technicznych brzmień.

***

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.

***

Na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00.

kul


Czytaj także

SARAPATA: "Radical Kindness" to manifest bycia dobrym dla siebie i dla świata

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 15:00
- Pracując nad projektem "Radical Kindness", przestaliśmy być dla siebie tak surowi. W czasach, kiedy człowiek żyłuje się do granic możliwości, postanowiliśmy być lepszymi dla siebie i dla innych - tak o nowym projekcie duetu SARAPATA opowiada Mateusz Sarapata. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Euforia". Historia warszawskiego clubbingu na wystawie w muzeum

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2024 20:17
Co clubbing mówi o historii Polski? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć nowa wystawa w Muzeum Woli w Warszawie. - "Euforia" dokumentuje moment, w którym poczuliśmy, że powoli puszczają nam hamulce - mówi kurator wystawy Konrad Schiller. - Zostawiliśmy za sobą epokę komunizmu, a przed nami otwierał się nowy, kolorowy i wspaniały świat. 
rozwiń zwiń