Aplikacje, bez których nie możemy żyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 12:00
- Dziś aplikacje wyszły już poza obszar smartfonów czy tabletów. Wkrótce może się okazać, że nie będzie już urządzeń, które funkcjonują bez nich. Dotyczy to też sprzętów domowego użytku, jak pralki, czy… odkurzacze - mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3.
Audio
  • Marcin Kubicki o popularnych aplikacjach, bez których nasze życie byłoby dużo trudniejsze (Czwórka/Czwarty wymiar)
Aplikacje, bez których nie możemy żyć
Foto: Glow Images/East News

Bez wielu aplikacji nie wyobrażamy sobie dziś życia. - Pierwsze, z którymi mieliśmy do czynienia, były to podstawowe, biurowe aplikacje: arkusze, edytory tekstu - wspomina Marcin Kubicki w "Czwartym wymiarze" . - Później jednak zaczęły się one rozwijać i wychodzić poza obszar naszego życia mobilnego, czyli smartfony i tablety, na wszelkiego rodzaju inne urządzenia, jak konsole, telewizory czy nawet pralki. Niebawem każdy aspekt naszego życia kontrolowany będzie przez aplikacje.

Tymczasem tak naprawdę przydają nam się tylko niektóre z apek. Zwłaszcza, jeśli zdążyliśmy już stworzyć sobie "multimedialne mieszkanie", w którym przynajmniej częścią sprzętu możemy zarządzać z poziomu smartfona. - Multimedia, kontrola oświetlenia - wymienia Kubicki. - Jeśli nie ma nas w domu, możemy korzystać z aplikacji, które na przykład umożliwią nam wykrywanie w nim ruchu i sprawdzenie, czy nikt się nie włamał.

Marcin
Marcin Kubicki (po prawej) wraz z Kubą Marcinowiczem w Czwórce/fot. Wojciech Kusiński

Natomiast ci, którzy nie chcą martwić się o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, a wyłącznie dobrze bawić, mogą skorzystać m.in. z aplikacji "wnętrzarskich" i za ich sprawą zobaczyć swoje "M" w zupełnie nowych barwach. - Potem wystarczy przenieść stworzone przez siebie w takiej aplikacji pliki z tabletu, bądź smartfona do komputera, uzupełnić je o tekstury i ostatecznie wykonać prawdziwy projekt mieszkania - mówi Kubicki. - Takie aplikacje wyliczą za nas nawet odległości, które mamy między ścianami. To naprawdę niesamowite, bo czasy, w których biegaliśmy z miarką po całym mieszkaniu i zastanawialiśmy się, która ze ścian jest wyższa, odchodzą do lamusa.

(kd/asz)

Czytaj także

Płatności mobilne, czyli zakupy bez kolejek

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 17:45
Płatności gotówką i stanie w kolejkach do kasy już niedługą odejdą w niepamięć. To dlatego, że firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych udogodnień, które sprawią, że nasze zakupy będą odbywać się szybciej i sprawniej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze gadżety i samochody 2013

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 19:45
Akcja magazynu T3 wystartowała już w listopadzie ubiegłego roku. Rozpoczęto wówczas wielkie podsumowanie i analizowano walory masy różnych gadżetów: aparatów, tabletów, a nawet samochodów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powerbanki wydłużą życie telefonów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 18:41
Z biegiem lat smartfony zaczęły być coraz bardziej wydajne, innowacyjne, ale proporcjonalnie do ich rosnących możliwości, spada długowieczność baterii. Dlatego wynaleziono powerbanki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
rozwiń zwiń