X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strzeż swoich danych… w komórce

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 12:33
Rośnie liczba zagrożeń, które na cel biorą nasze telefony i urządzenia mobilne. Na co zwracać uwagę, i jak poznać niebezpieczeństwa?
Audio
Strzeż swoich danych w komórce
Foto: sxc.hu

- O ile kiedyś telefony były bardzo proste, służyły do wykonywania połączeń głosowych i smsów, wtedy większość użytkowników była w stanie sobie wyobrazić, co telefon może o nas wiedzieć. W dzisiejszych czasach przestajemy nad tym panować - mówi Witold Tomaszewski, telepolis.pl. Wyjaśnia, że dane na nasz temat przechowuje wiele instalowanych aplikacji, a część informacji podajemy sami, np. w serwisach społecznościowych. Dużo więcej jest także transmisji danych i usług związanych z lokalizowaniem.

W jakim celu mogą być wykorzystane informacje pochodzące z naszego telefonu? – Jeśli chodzi o jawną komunikację, przez producentów aplikacji i producentów telefonów dane są wykorzystywane do serwowania spersonalizowanych reklam, np. opartych o geotargetowanie. Gdy jesteśmy w określonym miejscu, przy oglądaniu stron www wyświetli się nam reklama pobliskiej pizzerii – mówi Tomaszewski.

Jak zaznacza reporter Czwórki, Krzysztof Markowski, część informacji nie jest szkodliwa, ale część gromadzona jest z naszych telefonów w sposób niejawny, choć pozornie w dobrym celu. – Ostatnią aferą była ta wokół oprogramowania firmy Carrier IQ. To aplikacja absolutnie zaszyta w systemie, która w sposób ukryty zbierała dane dotyczące położenia telefonu, uruchomionych usług, jakie klawisze były przyciskane – opowiada Tomaszewski. Dodaje, że program miał także pomagać operatorom w rozwiązywaniu reklamacji.

Co jeszcze może grozić naszym telefonom i poufnym danym? Szczegóły w dźwięku rozmowy.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekord smartfonów: Chiny wyprzedziły USA

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 05:20
Chiny potrzebują więcej! Państwo Środka stało się największym na świecie rynkiem nowoczesnych telefonów komórkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak działają sztuczne sieci neuronowe?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2012 12:55
W "Czwartym Wymiarze” wyjaśnialiśmy Wam funkcjonowanie wzorowanych na ludzkim mózgu sztucznych sieci, niezbędnych do stworzenia sztucznej inteligencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci na twojego smartfona?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 19:29
Eksperci przestrzegają, że w tym roku czeka nas sporo hakerskich ataków na smartfony! - Wirusy służą głównie do tego, by zarobić pieniądze - mówi ekspert Czwórki. - Jak dotąd odnotowano jednostkowe przypadki wirusów, kradnących nasze dane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna przymierzalnia ułatwi zakupy

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 08:00
Koniec z kolejkami do przymierzalni? Miejsce tych tradycyjnych zająć mają wkrótce przymierzalnie wirtualne. Główny cel to ułatwienie kupowania, szybsze przymierzanie i wybór ubrań.
rozwiń zwiń